• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři prolomili střeleckou smůlu až příliš pozdě, body zůstaly v Liberci

Pátek, 22. listopadu 2019 20:30

Rytíři se na severu Čech na jediný gól pořádně nadřeli a po dvou výhrách v řadě zapsali porážku 1:2. Domácí otevřeli skóre v prostředním dějství a na začátku třetí třetiny svůj náskok navýšili. Kladeňáci na libereckou obrannou zeď v čele s gólmanem Dominikem Hrachovinou vyzráli až v poslední minutě, když se prosadil kapitán Jakub Strnad.

Rytíři prolomili střeleckou smůlu až příliš pozdě, body zůstaly v Liberci (Foto: Jiří Princ)

Přestože v úvodu zápasu k vidění mnoho příležitostí nebylo, hned první branková možnost stála za to! Radan Lenc dobře dojížděl za dorážkou, ale od jeho nohou se puk odrazil za Godlova záda jen těsně vedle tyče kladenské branky. Rytíři mohli zahrozit při přesilových hrách, s těmi ale naložili prachbídně. O moc úspěšnější nebyli v početní výhodě vzápětí ani domácí, Denis Godla vykopl nejnebezpečnější střelu betonem. Do konce třetiny pak pokračoval neurovnaný hokej a skóre se nezměnilo.

Druhou část začali hosté daleko lépe, paradoxně ale z první soupeřovy šance inkasovali. Rostislav Marosz rozjel útok po levé straně, vrátil do druhé vlny Tomáši Filippimu a zkušený útočník už Godlu propálil – 1:0. Kladenský gólman měl pak další těžko práci při oslabení, výtečně si však poradil jak se střelou Michala Bulíře, tak s následným pokusem Petra Jelínka z bezprostřední blízkosti. Srovnání měl na hokejce v mezikruží Brendan O’Donnell, který využil soupeřovy špatné rozehrávky a trefil Hrachovinovo rameno. V závěru mohl dorážet do odkryté klece Jan Ordoš, toho ovšem pro faulem zastavil Brady Austin.

Ve třetí periodě se domácím vcelku záhy podařilo vedení navýšit. Libor Hudáček vystřelil z kruhu a Denis Godla, který měl naprosto zakrytý výhled, byl bez šance – 2:0. Rytíři se posléze snažili o to víc tlačit směrem vpřed, do zajímavých pozic se ale dostávali jen stěží. Ve chvíli kdy ale hosté potřebovali svůj tlak vystupňovat, přišlo vyloučení a další práci měl Denis Godla. Ten si však poradil s Jelínkem i nadvakrát. Kladno nakonec odčarovalo Hrachovinu až v poslední minutě. Při hře bez brankáře doklepl do sítě O’Donnellovu střelu Jakub Strnad – 2:1. Na vyrovnání už ale hostům nezbyl čas.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Romančík, Barinka, Zelingr – Jágr, Melka, Zikmund – Bílek, Stach, Réway – Redlich, Machač, Strnad – Hajný, Kaut, O’Donnell – Š. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
Bílí Tygři Liberec: Hrachovina – Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Kolmann, Hanousek, Havlín – Birner, Bulíř, Hudáček – Lenc, Filippi, Marosz – Zachar, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Musil, Vlach. Trenéři: Augusta, Kudrna.
Branky a nahrávky: 25. Filippi (Marosz, Lenc), 45. Hudáček (Derner) – 60. Strnad (O’Donnell). Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Vyloučení: 4:5 + Hajný (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. Střely na branku: -:-. Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Špringl. Diváci: 7 500. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Filippi – Denis Godla.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno

1. pozvánka

Zítra zahájí Kladenský zámek druhou část výstavy: Jiří Hanke- 50 let s fotografií

2. krimi

Strážníci v Kladně nalezli ukradené auto z Prahy, policie hledá svědky

3. krimi

Kladenský agresivní postrach žen skončil za mřížemi, pátrání bylo odvoláno

4. kultura

Celým rokem zaječím skokem, výstava ve Vlastivědném muzeu města Slaný začíná už zítra

5. kultura

Kladenský Majáles, studentská oslava jara, vypukne už zítra v bývalých kasárnách

6. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

7. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

8. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol