BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka po obratu v Ostravě s přehledem zvítězila

22. 11. 2019
Autor: Jaroslav Kindl

O s t r a v a – Junioři Mladé Boleslavi a Vítkovic se letos střetli v turnaji O Pohár DHL podruhé. Předchozí klání přineslo dvanáct gólů, tentokrát šlo už o střelecky mírně skromnější představení. Vítkovice poslal do vedení pět minut před první sirénou Lednický. Branka Gabriela Szturce na začátku další třetiny však rozdíl rychle smazala. Téměř čtvrt hodiny se pak hrálo nerozhodně. Status quo porušili ve 35. minutě opět Středočeši, když se v přesilové hře prosadil Samuel Dotter po spolupráci s Michalem Simonem. Dvoubrankový náskok Boleslavi zajistila o chvíli později přesná trefa Erica Mežnara. Mladí Bruslaři neponechali nic náhodě a i ve třetí části se po chvíli uvedli gólem. Na 4:1 zvyšoval Matěj Houška. Vítkovičtí už žádný zápis do střelecké listiny nepřidali, a tak na konečných 5:1 pro Mladou Boleslav zaokrouhlil svým druhým gólem v zápase Eric Mežnar.