Paralympijský magazín

Ječmínek prošel v Ósace až do třetího kola, ale s domácím Haradou vypadl

Přes dva soupeře přešel, ale třetí mu už vystavil stopku. Jakub Ječmínek vypadl na posledním Grand Slamu sezony v japonské Ósace ve třetím kole, když nestačil na domácího Kenšiho Haradu. Japonec předvedl po 150 sekundách vítěznou techniku a českému judistovi uštědřil ippon. V závěrečném soutěžním dni se předvede ještě David Klammert ve váhové kategorii do 90 kg, přímý přenos sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz v neděli od 9:00.

Přemožitel Ječmínka Harada prohrál v Ósace souboj o bronz

Kenši Harada se na svém premiérovém turnaji World Tour dostal ve váhové kategorii do 73 kg nakonec až do utkání o bronz, v něm ale přemožitel Ječmínka prohrál s Odbajarem Ganbátarem. Zkušenému Mongolovi podlehl po třetím trestu. Ryze japonské obsazení pak mělo finále. Masaši Ebinuma v dlouhém prodloužení porazil Soičiho Hašimota v boji na zemi.