BK MLADÁ BOLESLAV

V přetahované s Třincem byli silnější mladí Bruslaři

23. 11. 2019
Autor: Dominik Stošek, Jaroslav Kindl

T ř i n e c – Ještě v pátek večer mířili boleslavští junioři za vítězstvím v Ostravě. Dnes v poledne už bruslili na třineckém ledě. V úvodní desetiminutovce šel Třinec dvakrát do vedení, ale Boleslav pokaždé rychle odpověděla. Nejprve skóroval Jakub Petržilka, poté vyrovnával Andrej Moravčík. Oceláři přesto nakonec odskočili o dvě branky. Početní výhodu však na začátku druhé periody využil boleslavský Matěj Houška, a přiblížil tak svůj tým na opět dostřel. Nerozhodný stav obnovil znovu v powerplay Michal Simon. Ve třetí třetině zvedali ruce nad hlavu už jen hráči Boleslavi. Z další přesilové hry gólově těžil Andrej Moravčík, později na 6:4 zvyšoval Michal Simon. Vítězství Boleslavi korunoval v poslední minutě zápasu efektním zákrokem lapačkou brankář Matěj Kmec. Boleslavská juniorka tedy vyhrála počtvrté v řadě.