Flamengo po 38 letech slaví Pohár osvoboditelů. Ještě minutu před koncem prohrávalo

Sport ČTK Sport, ČTK
23. 11. 2019 23:57
Fotbalisté Flamenga po dramatickém obratu vyhráli Pohár osvoboditelů.
Střelec dvou gólů Gabriel Barbosa (na zádech) slaví triumf Flamenga ve finále Poháru osvoboditelů | Foto: Reuters

Brazilský celek ve finále v Limě, které se poprvé hrálo na jeden zápas, proti obhájcům z River Plate prohrával 0:1, ale pak dvěma góly otočil skóre Gabriel Barbosa. Flamengo jihoamerickou obdobu Ligy mistrů ovládlo podruhé a po 38 letech.

River Plate poslal do vedení ve 14. minutě Rafael Borré a dlouho to vypadalo, že Argentinci si dojdou pro pátý triumf v soutěži. V 89. minutě ale srovnal Barbosa, tři minuty na to přidal druhý gól a rozhodl o prvním triumfu Flamenga v soutěži od roku 1981.

Finále se původně mělo hrát v Chile, ale kvůli protivládním protestům bylo přesunuto do Limy. K přeložení finále došlo také loni, kdy River Plate musel kvůli útoku na autobus rivala z Buenos Aires Boca Juniors odehrát domácí odvetu na madridském stadionu San Bernabeu.