SESTŘIHY LM: Tottenham otočil z 0:2, Lewandowski dal 4 góly, Real – PSG 2:2

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Tottenhamu si v prvním utkání Ligy mistrů pod vedením nového trenéra Josého Mourinha zajistili postup do osmifinále, když po obratu zdolali Olympiakos Pireus 4:2. Dál jde i Manchester City po remíze 1:1 se Šachťarem Doněck. Real Madrid hrál s Paris St. Germain 2:2, ale díky remíze Brugg 1:1 na hřišti Galatasaraye Istanbul měl start v jarní fázi soutěže jistý už před utkáním. V předchozím 4. kole si účast v osmifinále zajistily Bayern Mnichov, Juventus a PSG.

Kanonýr Bayernu Robert Lewandowski vstřelil v Bělehradě v utkání s Crvenou zvezdou během 14 minut a 31 sekund čtyři branky, což se v tak krátkém čase v soutěži dosud nikomu nepodařilo. Bayern zvítězil 6:0.

Tottenhamu nevyšel úvod a po 19 minutách prohrával s Olympiakosem po gólech El Arábího a Rúbena Semeda 0:2. V nastavení prvního poločasu snížil Dele Alli a pět minut po přestávce srovnal Harry Kane. V 73. minutě dokonal zvrat Serge Aurier a čtyři minuty po něm přidal pojistku Kane. Kapitán Spurs dal 20. gól v Lize mistrů nejrychleji v dějinách soutěže. Na tuto metu potřeboval pouze 24 utkání. Tottenham vyhrál pod Mourinhem i druhý soutěžní duel.

Bayern vedl od 14. minuty po trefě Leona Goretzky. Lewandowski spustil kanonádu ve druhém poločase v rozmezí 53. až 68. minuty. První gól dal z penalty. Celkem v tomto ročníku vstřelil 27 branek v pouhých 20 soutěžních zápasech. Konečné skóre stanovil Corentin Tolisso.

Real poslal do vedení v 17. minutě Karim Benzema. Tři minuty před koncem úvodního dějství uviděl domácí brankář Thibaut Courtois za faul ve vápně na Maura Icardiho červenou kartu. Jenže rozhodčí Dias po zhlédnutí opakovaného záznamu odhalil, že akci předcházel faul hostujícího Idrissy Gueyeho na Marcela a červenou kartu a penaltu k nevoli Pařížanů odvolal.

Benzema v 79. minutě zvýšil na 2:0, jenže Kylian Mbappé a Pablo Sarabia během dvou minut vyrovnali a zajistili PSG vítězství ve skupině. Real se představí ve vyřazovací části i ve 24. sezoně novodobé Ligy mistrů.

Bruggy, za něž v základní sestavě nastoupil bývalý slávistický stoper Simon Deli, potřebovaly v Istanbulu zvítězit, aby si udržely naději na postup. Jenže od 11. minuty prohrávaly po trefě Adema Büyüka. V nastaveném čase druhého poločasu srovnal Krepin Diatta, který si po gólu sundal dres a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Současně uviděl druhou žlutou i jeho spoluhráč Cliton Mata, který při oslavě kopl do rohového praporku.

Manchester City se ujal vedení díky Ilkayi Gündoganovi v 56. minutě, ale střídající Manor Solomon zařídil dělbu bodů. Ukrajinské mužstvo je ve skupině druhé s náskokem jednoho bodu na Dinamo Záhřeb, které podlehlo Bergamu 0:2. O první výhru Atalanty v Lize mistrů se postarali Luis Muriel z penalty a Alejandro Gómez. Bergamo ztrácí na Doněck dva body.

Juventus porazil Atlético Madrid 1:0 a zajistil si prvenství ve skupině. Výhru "Staré dámy" zařídil v nastavení prvního poločasu Paulo Dybala, který se trefil parádně z trestného kopu z téměř nemožného úhlu. Za turínský celek nastoupil i Cristiano Ronaldo, který sobotní ligový duel v Bergamu kvůli zranění vynechal. Čtyřiatřicetiletý Portugalec odehrál 175. utkání v evropských pohárech, čímž se na druhém místě historického pořadí osamostatnil od legendárního obránce AC Milán Paola Maldiniho. Rekordmanem je se s 188 starty brankář Iker Casillas.

Porážka Atlética udržela ve hře o postup Leverkusen, který po vítězství 2:0 na hřišti Lokomotivu Moskva ztrácí před posledním utkáním na mužstvo ze španělské metropole pouze bod. Výhru německého celku zařídili vlastním gólem Rimat Žemaletdinov a Sven Bender. Bayer v závěrečném kole přivítá Juventus, zatímco Atlético se doma střetne s Lokomotivem.

Domácí: 17. Benzema, 79. Benzema

Hosté: 81. Mbappé, 83. Sarabia

Domácí: Courtois – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – Valverde (76. Modrić), Casemiro, Kroos – Isco (82. Rodrygo), Benzema, E. Hazard (68. Bale).

Hosté: Navas – Meunier, Silva (C), Kimpembe, Bernat – Gueye (46. Neymar), Marquinhos, Verratti – Di María (75. Draxler), Icardi (75. Sarabia), Mbappé.

Náhradníci

Domácí: Aréola, Bale, Jović, Mendy, Militao, Modrić, Rodrygo

Hosté: Dagba, Cavani, Diallo, Neymar, Rico, Draxler, Sarabia

Karty

Domácí: Marcelo

Hosté: Meunier

Dias – Tavares, Soares (všichni Portugalsko)

Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)

SESTŘIH LM: Real Madrid - PSG 2:2. Bílý balet ztratil dvoubrankové vedení

Domácí: 11. Büyük

Hosté: 90+2. Diatta

Domácí: Muslera (C) – Mariano, Donk, Marcão Teixeira, Nagatomo – Seri (90+4. Erencan), Lemina, Bilhanda (87. Mor) – Fígúlí, Büyük, Ö. Bayram (80. Inan).

Hosté: Mignolet – Mata, Mechele, Deli, Ricca – Rits (46. De Ketelaere), É. Álvarez Balanta, Vanaken (C) – Dennis (58. Schrijvers), Openda (77. Okereke), Diatta.

Náhradníci

Domácí: Kocuk, Inan, Bayram, Erencan, Güney, Arslan, Mor

Hosté: Horvath, Sobol, Kossounou, Okereke, Schrijvers, Tau, De Ketelaere

Karty

Domácí: Lemina, Mariano, Nagatomo, Mor, Muslera

Hosté: Ricca, Mata, Diatta, Clement, Diatta, Mata

Kružliak – Somolani, Hancko (vš. Slovensko)

Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul

Návštěva

34 500 diváků

SESTŘIH LM: Galatasaray - Bruggy 1:1. Hosté srovnali v nastavení a dohráli v devíti

Hosté: 6. El Arabi, 19. R. Semedo

Domácí: Gazzaniga – Aurier, D. Sánchez, Alderweireld, Rose – Dier (29. Eriksen), Winks – Lucas Moura (61. Moussa Sissoko), Alli (83. NDombèlé), Son Hung-min – Kane (C).

Hosté: J. Sá – Elabdellaoui (C), R. Semedo, Maríá, Tsimikas – M. Camara, Guilherme, Bouchalakis (74. Valbuena) – Podence (78. Ranđelović), El Arabi (85. Guerrero), Masouras.

Náhradníci

Domácí: Austin, Vertonghen, Sissoko, Lo Celso, Sessegnon, Eriksen, NDombèlé

Hosté: Allain, Benzia, Guerrero, Valbuena, Papadopoulos, Torosidis, Ranđelović

Karty

Domácí: Alderweireld

Hosté: R. Semedo, Bouchalakis, Tsimikas, Podence

Kabakov – Margaritov, Valkov (vš. BUL). VAR: Fabbri – Massa (oba ITA)

Tottenham Hotspur Stadium, Londýn

SESTŘIH LM: Tottenham - Olympiakos 4:2. Kohouti otočili z 0:2 a slaví postup

Domácí:

Hosté: 14. Goretzka, 53. Lewandowski, 60. Lewandowski, 64. Lewandowski, 67. Lewandowski, 89. Tolisso

Domácí: Borjan – Gobeljić, Degenek, N. Milunović, Rodić – Cañas (61. Vulić), Petrović (76. Ivanić) – Vukanović, Marin (C), García (69. Pankov) – Boakye.

Hosté: Neuer (C) – Pavard, Javi Martínez (68. Kimmich), J. Boateng, A. Davies – Th. Alcântara, Goretzka – Tolisso, Coutinho (60. Perišić), Coman – Lewandowski (77. T. Müller).

Hosté:

Domácí: Gollini – Tolói, Kjaer, Palomino – Hateboer (65. Castagne), de Roon, Freuler, Gosens – Pašalić, A. Gómez (C) (90. Malinovskyj) – Muriel (61. Iličić).

Hosté: Livaković – Théophile-Catherine, Dilaver, Perić – Stojanović (75. Gjira), Olmo (90+2. Šitum), A. Ademi (C), Ivanušec (67. Gojak), Leovac – Petković, Oršić.

Karasjov – Děmeško, Gavrilin

SESTŘIH LM: Atalanta - Dinamo Záhřeb 2:0. Domácí vykřesali naději na jaro v Evropě

Domácí: 56. Gündoğan

Hosté: 69. Solomon

Domácí: Ederson – Cancelo, Otamendi, Fernandinho (C), Angeliño – Gündoğan, Rodri (76. Foden), De Bruyne (70. D. Silva) – B. Silva, Jesus, Sterling.

Hosté: Pjatov – Dodô, Kryvcov, Matvijenko, Ismaily – Patrick, Stěpaněnko (C) – Tetê, Kovalenko (81. Antônio), Konopljanka (65. Solomon) – Júnior Moraes (90+1. Sikan).

Etihad Stadium, Manchester

SESTŘIH LM: Manchester City - Šachtar 1:1. Domácí ztratili, ale postoupili do jarní fáze

Hosté: 11. Žemaletdinov (vl.), 54. S. Bender

Domácí: Guilherme – Ignatěv, Ćorluka (C), Höwedes, Rybus – Žemaletdinov (65. Kulikov), Krychowiak, Barinov, An. Mirančuk – Al. Mirančuk, Éder (78. Smolov).

Hosté: Hrádecký – P. Retsos, Tah, S. Bender, Wendell – Bellarabi (77. Alario), Aránguiz, Demirbay (90. L. Bender), Diaby – Volland (C), Bailey (46. Baumgartlinger).

25 757 diváků

SESTŘIH LM: Lokomotiv Moskva - Leverkusen 0:2. Domácí v Evropě končí, Bayer živí šanci na postup

Domácí: 45+2. Dybala

Hosté:

Domácí: Szczęsny – Danilo, de Ligt, Bonucci (C), De Sciglio – Bentancur (86. S. Khedira), Pjanić, Matuidi – Ramsey (63. Bernardeschi) – Dybala (76. Higuaín), Ronaldo.

Hosté: Oblak – Trippier, Felipe, Hermoso, Lodi (64. Lemar) – Saúl Ñíguez, H. Herrera (60. Á. Correa), Partey, Koke (C) – Morata, Vitolo (53. Félix).

Náhradníci

Domácí: Buffon, Khedira, Cuadrado, Higuaín, Rugani, Demiral, Bernardeschi

Hosté: Adán, Arias, Correa, Félix, Lemar, Šaponjić, Llorente

Karty

Domácí: Bentancur

Hosté: Hermoso, Lodi, Saúl Ñíguez, H. Herrera

Taylor – Beswick, Nunn, VAR – Attwell – Tierney (ENG)

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.