pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Napínavé derby! Tábor přehrál lídra soutěže z Písku

Dominik Sebastian Zenkl (č. 39) vstřelil ve 30. minutě poslední branku Tábora. Domácí nakonec uhájili vedení a zvítězili nad Pískem 4:3. , Autor: Josef Janda

Dominik Sebastian Zenkl (č. 39) vstřelil ve 30. minutě poslední branku Tábora. Domácí nakonec uhájili vedení a zvítězili nad Pískem 4:3.     Autor: Josef Janda

SEZIMOVO ÚSTÍ - Nedělní odpoledne zpestřilo fanouškům florbalu dramatické divizní utkání mezi Táborem a prvním týmem soutěže. Písečtí v prvním vzájemném duelu sezony doma v polovině září o tři branky vyhráli, ve sportovní hale v Sezimově Ústí tentokrát na soupeře nestačili. Táborští zvítězili v napínavém utkání plném zvratů 4:3. Dvěma brankami přispěl k triumfu Josef Mareš, na písecké straně byl stejně úspěšný Michal Cigánek. Svěřenci trenéra Lukáše Mücka ztrácejí na vysněnou dvojku z páté pozice pět bodů. Druhé místo okupuje právě Písek.

1. FbK Tábor – FbC Písek 4:3 (2:1, 2:1, 0:1), branky a nahrávky: 18. Mareš (Janura), 20. Loskot (TS), 23. Mareš (Dóka), 30. Zenkl (Janura) – 3. Cigánek (Kolínský), 35. Mikeš (Lešek), 59. Cigánek (Mikeš), rozhodčí Dolejš, Klán, vyloučení 3:4, bez využití, 50 diváků.

1. FbK Tábor: Václavík (Bouška) – Babilon, Janura, Hloušek, Kutner, Mareš, Novák, Kalina, Zenkl, Papež, Loskot, Odložilík, Holub, Dóka, Janovský.

Další podrobnosti přineseme ve středečním Týdeníku Táborsko. Trenér Tábora Lukáš Mück okomentuje brzkou branku soupeře i neschopnost Tábora vstřelit gól ve druhé polovině zápasu. A jaké má podle něj jeho tým šanci na postup ze skupiny do dalších bojů?

Brankář Tábora Dušan Václavík přiblíží situaci, kdy ho hned ve 3. minutě nechali spoluhráči na holičkách. Zmíní také napínavé okamžiky ze závěru zápasu, kdy vstřelil soupeř kontaktní gól.