Počasí dnes8 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Jihlavské florbalistky porazily Havířov 4:3 a posunuly se na sedmou příčku první ligy

Jihlavské florbalistky zaznamenaly podruhé v sezóně plný bodový zisk. V neděli na své palubovce zdolaly Havířov 4:3 a odpoutaly se prvoligového dna.

Ženy měly jasný cíl a to vstoupit do zápasu stejně dobrým výkonem, který podaly i v sobotním zápase proti Třinci. Bohužel hned po minutě utkání hostující hráčky propálily Miksovou. Hra se přelévala ze strany na stranu a k vidění byly hezké šance na obou stranách. K vyrovnání pomohla Syslová, která z rozehrávky z dobré situace před gólmankou trefila odkryté místo v bráně.

Do druhé třetiny Jihlava vstoupila opět aktivně a hned v úvodu šla do vedení! Slavíková zachytila na středu rozehrávku hostů a nahrávkou vyslala do přečíslení Gargulákovou, která nejprve vystřelila pouze do gólmanky, ale svoji střelu ještě dorazila a to až za její záda. Vedení trvalo pouhých 20 vteřin, když soupeřky opět srovnaly na 2:2. Domácí celek měl více ze hry, ale produktivní byl Havířov, který dokázal jednu střelu umístit a do šatny se šlo za stavu 2:3.

Závěrečná část zápasu patřila domácím hráčkám, kdy nejprve v rozmezí 26 vteřin dokázaly vstřelit góly z výborně vytvořeného tlaku Aneta Kastnerová a Anna Běhounková. V závěrečných minutách domácí ubránily oslabení 5 na 4, kdy dostala 2 minuty Tereza Sedláčková. Do konce zápasu zbývalo něco přes 2 minuty a hostující celek zkusil hru bez gólmanky v šesti hráčkách v poli. Domácí celek se semkl a bojoval o každý míček a také výborně bránil. To přineslo ovoce a zápas skončil 4:3 pro Jihlavu.

SK Jihlava – Florbal Exelsior Havířov 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Branky: 14. Kristýna Syslová, 23. Karolína Garguláková, 47. Aneta Kastnerová, 47. Anna Běhounková - Alžběta Nykodymová, 23. Alžběta Nykodymová, 35. Kristýna Pokorná;

Rozhodčí: Petr Jindra – Jiří Kučera. Diváků: 37.

Sestava: Miksová, Kratochvílová – Slavíková, Soukupová, Součková, Vondrušková, Váňová, Syslová, Kastnerová, Jandátová, Sedláčková, Garguláková, Boháčková, Jašková, Rozehnalová, Běhounková, Kučerová