SESTŘIH: Příbram - Slovácko 1:4. Snová čtvrthodina a hosté tlačí na TOP 6

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slovácka zvítězili ve 20. kole první ligy na hřišti Příbrami 4:1 a v neúplné tabulce jsou šestí. Tým z Uherského Hradiště rozhodl o druhé výhře za sebou už po 16 minutách, kdy se trefili Lukáš Sadílek, Jan Juroška a Marek Havlík z penalty. Čtvrtý gól po změně stran přidal Tomáš Zajíc. Středočeši, za něž se prosadil Adam Petrák, nevyhráli 13 kol po sobě a zimní pauzu stráví na posledním místě tabulky.

Slovácko v minulém kole zdolalo Plzeň 2:1 a v lize zvítězilo po čtyřech zápasech. Za dalším triumfem vykročilo v Příbrami hned od začátku a už ve druhé minutě skórovalo. Kapitán Hofmann odcentroval do vápna, Zajíc zpracoval míč pro Sadílka, který se nemýlil.

V sedmé minutě udeřili hosté znovu po podobné situaci. Reinberkův centr z druhé strany propadl v šestnáctce až k Juroškovi, jenž se do míče opřel ze vzduchu a překonal gólmana Kočího.

SESTŘIH: Příbram - Slovácko 1:4. Hosté potrestali neaktivnost domácí obrany sprchou gólů

Po čtvrt hodině hry stáhl domácí obránce Kodr k zemi Hofmanna a rozhodčí Lerch nařídil penaltu. Odpovědnost vzal na sebe Havlík a pokutový kop s přehledem proměnil.

Domácí si vytvořili první vážnější šanci až v 53. minutě, ale Voltr zblízka na brankáře Trmala nevyzrál. Hosté vzápětí předvedli Příbrami efektivitu v zakončení. Dlouhý centr našel na zadní tyči Kalabišku, který před branku nahrál skórujícímu Zajícovi.

Středočeši o chvíli později snížili. Balon po Rezkově centru doputoval až k dvacetiletému Petrákovi, který se ve třetím ligovém startu zapsal poprvé mezi střelce. Příbram skórovala po čtyřech utkáních v lize a před vlastními diváky dokonce po pěti duelech. Domácí okamžitě přidali druhou trefu, která však kvůli ofsajdu zakončujícího Škody neplatila.

Slovácko porazilo středočeského soupeře v lize podeváté za sebou, venku v nejvyšší soutěži naplno bodovalo po předchozích dvou prohrách. Příbram v lize prohrála počtvrté za sebou, před vlastními diváky nevyhrála sedmkrát v řadě a s 36 inkasovanými góly má navíc nejhorší obranu v soutěži.

Domácí: 59. Petrák

Hosté: 3. Sadílek, 7. Juroška, 16. Havlík, 56. Zajíc

Domácí: Kočí – Tregler, Kodr, Nový, Cmiljanović – Polidar, Petrák, Květ (33. Michal Škoda), Jan Rezek (C), Ma. Zeman (33. Voltr) – Slepička (69. Stuparevič).

Hosté: Trmal – Reinberk (74. Šimko), S. Hofmann (C), Mich. Kadlec, Juroška – Kalabiška, Havlík, Sadílek, Navrátil – Hellebrand (67. J. Krejčí) – Zajíc (78. P. Dvořák).

Náhradníci

Domácí: Škoda, Kříž, Soldát, Voltr, Antwi, Stuparevič, Smrkovský

Hosté: Daněk, Vecheta, Vasiljev, Šimko, Krejčí, Dvořák, Daníček

Karty

Domácí: Kodr, Kočí, Jan Rezek

Hosté: Reinberk

Ondřej Lerch. Asistenti: Zdeněk Vaňkát, Lucie Ratajová. Čtvrtý rozhodčí: Jan Petřík

Příbram - Slovácko: Rezkova bomba na závěr skončila vysoko nad bránou

Příbram - Slovácko: Do děravé obrany domácích se tentokrát prodral Zajíc, zasáhnul ale Kočí

Příbram - Slovácko: Škoda dostal míč do sítě, ale radost domácích utnul praporek
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Příbram - Slovácko: Naději pro domácí vykřesal Petrák a snížil na 1:4

Příbram - Slovácko: Další výbuch středočeské obrany, čtvrtým střelcem je Zajíc - 0:4

Příbram - Slovácko: Hezká souhra domácích skončila u Voltra, toho vychytal Trmal

Příbram - Slovácko: Po standardce domácích míč propadl až před Trmala, střela z toho ale nebyla

Příbram - Slovácko: A třetí! Precizní penaltou zvýšil Havlík už na 3:0

Příbram - Slovácko: Po kontaktu Kodra s Hofmannem Lerch ukázal na penaltový puntík

Příbram - Slovácko: Úvod hrůzy pro domácí, Juroška se z malého vápna nemýlil a zvýšil na 0:2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905