Francouz vychytal další výhru a podeváté v řadě pomohl k bodu, Kaše nahrával

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

SOUHRN | Jedenatřiceti zákroky se podílel Pavel Francouz na vítězství 4:1 na ledě Chicaga a zároveň si připsal desátou výhru v NHL. Na jedinou branku Anaheimu proti New Jersey přihrál Ondřej Kaše, jeho Ducks ale prohráli 1:3.

Obránce Colorada Ian Cole otevřel skóre střelou od modré čáry, v desáté minutě překonal Francouze z pravého kruhu Ryan Carpenter. Český brankář měl v úvodu druhé třetiny štěstí, když Patrick Kane trefil tyč. Zhruba v polovině utkání dali slepené góly Nathan MacKinnon a André Burakovsky. Francouz ve třetí třetině vytěsnil na tyč tečovanou střelu Dylana Stromea a výhru stvrdil v závěru Mikko Rantanen gólem do prázdné branky.

Francouz si připsal desátou výhru v sezoně a druhou v Chicagu, kde koncem listopadu zastavil 34 střel při vítězství 5:2. „Je zábava tady hrát. Fanoušci jsou od začátku divocí a šílení. V obou zápasech jsme hráli dobře a až mě překvapilo, jak jsme dnes v první třetině dominovali, byli jsme mnohem lepším týmem. Oni měli štěstí, že je podržel Crawford, chytil hodně šancí,“ uvedl Francouz.

Colorado přestřílelo soupeře v úvodní třetině 19:6, ale stav byl nerozhodný 1:1. „Pro mě to byla snadná třetina, moc zásahů jsem neměl. Bohužel mi ale jedna střela prošla a necítil jsem se moc dobře. Ale hoši vstřelili ve druhé třetině dva góly a potom už jsme zápas velmi dobře kontrolovali,“ dodal český gólman.

Colorado je i díky Francouzovým výkonům na druhém místě Západní konference, o tři body za St. Louis, které ale odehrálo o dva zápasy více. Obhájce titulu ve středu zdolal doma Edmonton 2:1. První gól zápasu dal z úniku Brayden Schenn, ve třetí třetině zvýšil Mackenzie MacEachern. Brankář Jake Allen, který chytil 35 střel a byl vyhlášen první hvězdou zápasu, přišel o čisté konto v předposlední minutě. Při power play se prosadil z dorážky James Neal.

Anaheim vedl od čtvrté minuty. Kaše předložil puk v brejku Adamu Henriquemu, který skóroval do odkryté branky. New Jersey hrálo poprvé od výměny svého nejproduktivnějšího hráče Taylora Halla a výsledek otočilo dvěma góly ve druhé třetině. Vstřelili je Nico Hischier a Kyle Palmieri, kteří nastupovali s Hallem v jedné lajně. Vedení pojistil v úvodní minutě třetí třetiny Sami Vatanen.

Hallův odchod ukázal, že by mohla vzrůst role Hischierovi, jedničce draftu 2017. Mladý Švýcar odstartoval gólem obrat. „Chce být rozdílovým hráčem. Myslím si, že v této fázi kariéry a s Taylorovým odchodem k tomu směřuje. Není sice jednoduché být lídrem, když vám je 21 let, ale jde si za tím a bude se jen zlepšovat,“ řekl trenér New Jersey Alain Nasreddine. „Žil trochu v Hallově stínu, ale je to výjimečný a neuvěřitelný hráč. Každý to ví,“ dodal Palmieri.

Domácí: 21:28. Hischier, 31:29. Palmieri, 41:00. Vatanen

Hosté: 03:33. Henrique

Domácí: Blackwood (Senn) – A. Greene, P. K. Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Severson – Bratt, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, N. Gusev – Zacha, J. Hughes, Simmonds – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.

Hosté: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Gudbranson, Del Zotto, Holzer – O. Kaše, Getzlaf, Henrique – Silfverberg, Lundeström, Rakell – Comtois, Steel, Jones – Rowney, Carrick, Deslauriers.

Prudential Center, Newark

Domácí: 09:48. Carpenter

Hosté: 08:41. Cole, 27:49. MacKinnon, 30:08. Burakovsky, 57:04. Rantanen

Domácí: Crawford (Lehner) – C. Murphy, Keith (A), E. Gustafsson, Gilbert, Boqvist, Määttä – Saad, J. Toews (C), D. Kubalík – P. Kane (A), D. Strome, A. Nylander – Carpenter, Dach, DeBrincat – Highmore, Kämpf, Z. Smith.

Hosté: Francouz (Grubauer) – Zadorov, Girard, Graves, Cole, Barberio, A. Lindholm – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Donskoi, Kadri, Landeskog (C) – Calvert, Bellemare (A), Ničuškin – Compher, Jost, Nieto.

Luxmore, Joannette – Mach, Smith

United Center, Chicago

Návštěva

21 481 diváků

Domácí: 28:04. B. Schenn, 46:23. MacEachern

Hosté: 58:10. Neal

Domácí: Allen (Binnington) – Pietrangelo (C), Faulk, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Perron, R. O'Reilly (A), Sundqvist – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Sanford, Thomas, Steen (A) – Brouwer, J. de La Rose, MacEachern.

Hosté: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson (A), Klefbom, Bear, Nurse, Jones, K. Russell – Kassian, McDavid (C), Nygård – Gagner, Draisaitl, Neal – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Khaira – J. Archibald, Sheahan, Haas.