Brankář Francouz si připsal 31 zákroků a vychytal Coloradu další výhru. Ondřej Kaše asistoval

Brankář Pavel Francouz přispěl v NHL 31 zákroky k výhře Colorada 4:1 v Chicagu a v jeho posledních devíti startech získal tým 17 z 18 možných bodů. Český gólman se posunul v lize na třetí místo v procentuální úspěšnosti zásahů (93,4) a na čtvrté v průměru inkasovaných branek na zápas (2,16). Ondřej Kaše připravil jediný gól Anaheimu, který podlehl v New Jersey 1:3.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Colorada Ian Cole otevřel skóre střelou od modré čáry, v desáté minutě překonal Francouze z pravého kruhu Ryan Carpenter. Český brankář měl v úvodu druhé třetiny štěstí, když Patrick Kane trefil tyč.

Zhruba v polovině utkání dali slepené góly Nathan MacKinnon a André Burakovsky. Francouz ve třetí třetině vytěsnil na tyč tečovanou střelu Dylana Stromea a výhru stvrdil v závěru Mikko Rantanen gólem do prázdné branky.

Anaheim vedl od čtvrté minuty. Kaše předložil puk v brejku dva na nikoho Adamu Henriquemu, který skóroval do odkryté branky.

New Jersey, které hrálo poprvé od výměny svého nejproduktivnějšího hráče Taylora Halla, otočilo dvěma góly ve druhé třetině. Vstřelili je Nico Hischier a Kyle Palmieri, kteří nastupovali s Hallem v jedné lajně. Vedení pojistil v úvodní minutě třetí třetiny Sami Vatanen.

NHL:

New Jersey - Anaheim 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 22. Hischier, 32. Palmieri, 41. Vatanen - 4. Henrique (O. Kaše). Střely na branku: 20:27. Diváci: 13 936. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Palmieri, 3. Blackwood (všichni New Jersey).

Chicago - Colorado 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Carpenter - 9. Cole, 28. MacKinnon, 31. Burakovsky, 58. Rantanen. Střely na branku: 32:36. Pavel Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procent. Diváci: 21 481. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Landeskog, 3. Burakovsky (všichni Colorado).

St. Louis - Edmonton 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 29. B. Schenn, 47. MacEachern - 59. Neal. Střely na branku: 44:36. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. B. Schenn, 3. Bouwmeester (všichni St. Louis).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít