Basketbalistky TTT Riga si přijely do Prahy pro padesátibodový debakl USK-Riga 98:48

Basketbalistky USK Praha zvítězily v 8. kole Evropské ligy v domácím prostředí na Královce nad TTT Riga 98:48 a připsaly si druhou nejvyšší výhru v sezoně. České mistryně přečkají Vánoce  v tabulce skupiny A se sedmi výhrami jako druhé za svým jediným týmem, který Pražanky porazili Jekatěrinburgem. Na další utkání se mohou příznivci  USK Praha těšit do 8. ledna 2019, kde je čeká na Královce utkání s  Bourges.

SportovniListy.cz byly nam místě děje ...

Utkání začalo s půlhodinovým zpožděním a důvodem byly problémy se světelnou tabulí a časomírou. Delší časový začátek kupodivu vice překvapil domácí tým a ten také  po většinou první čtvrtiny prohrával. Nakonec ji však vyhrál 22:20. Pak už vše šlo v režii Pražanek.

A zbytek zápasu pak Pražanky zcela ovládly. Do poločasu už vyhrávaly s dvacetibodovým náskokem, v třetí čtvrtině už umožnily  soupeřkám bodovat jen  osmi body  a v závěru už  rozdíl skore narostl   na 52 bodů. V závěru pokus Terezy Halátkové o trojkový hod asi osm sekund před koncem už s dvojcifereného výsledku trojciferný nevyrobil.

Praha 18. prosince 2019

Euroliga žen         ...  8. kolo skupina A

USK Praha - TTT Riga 98:48 (22:20, 49:29, 76:37)

Nejvíce bodů: Jonesová 27, Thomasová 25, Oblaková 10 - Huffová 16, Lasaová 12, Kreslinová 5 * Fauly: 17:18 *  Trestné hody: 19/15 - 20/9 * Trojky: 3:5 * Doskoky: 65:43.

(ps, USK Praha, SportovniListy.cz, foto: Miloš Březina)