SP Brazílie

Mladoboleslavští florbalisté rozstříleli poslední Pardubice

Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 18. kole superligy na hřišti posledních Pardubic 11:3 a vedou o osm bodů před nově druhými Vítkovicemi. Úřadující mistr zdolal díky obratu ve třetí třetině nováčka Black Angels 9:7 a unikl na rozdíl dvou bodů třetímu Chodovu, který podlehl v Liberci 7:8 v prodloužení.

Hattrickem a jednou asistencí přispěl k vítězství Mladé Boleslavi Martin Tokoš. Po dvou gólech a jedné přihrávce si připsali obránce Patrik Suchánek a kanonýr Jiří Curney, který si polepšil v čele tabulky střelců na 30 gólů a na prvním místě produktivity na 49 bodů z 18 utkání.

Vítkovice prohrávaly s Black Angels ještě v 38. minutě 3:7, ale obrat dovršily v závěrečném dějství, které vyhrály 4:0. "Po náročném tréninku jsme předvedli hodně fyzický zápas, což je pozitivní. Bušili jsme do zavřených vrat, což je vždy těžké. Nakonec jsme proměnili některé z velkého množství šancí a zaslouženě vyhráli," řekl trenér Pavel Brus.

Chodov sice dohnal v Liberci ztrátu 3:7, ale v čase 63:35 rozhodl ve prospěch domácích svým druhým gólem v utkání Patrik Rozkovec. Hattrick si za Severočechy připsal Radek Valeš, v dresu Pražanů zaznamenal Marek Vávra dva góly a tři asistence.

"Po tom, co jsme tu předvedli mezi 11. a 50. minutou, je bod asi maximum zaslouženého. I tak jsme mohli mít víc. Musíme se zamyslet nad svým přístupem k podobným zápasům, protože úplně zbytečně ztrácíme body i respekt soupeřů," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Shodně hattrickem pomohli Lukáš Gregor k vítězství Královských Vinohrad v Brně nad nováčkem Hattrickem 7:3 a Daniel Kněžour k výhře České Lípy na hřišti FBC Ostrava 7:5.

Tipsport superliga florbalistů - 18. kolo:

FBC Ostrava - FBC Česká Lípa 5:7 (0:1, 3:1, 2:5)
Branky: 21. a 52. Sládek, 33. Eichner, 37. Kaloč, 58. Zapletal - 27., 48. a 56. Kněžour, 3. Dzierža, 45. T. Kadlec, 52. Karel, 60. Krajcigr.

Sokoli Pardubice - Mladá Boleslav 3:11 (3:4, 0:2, 0:5)
Branky: 11. P. Pakosta, 11. Černý, 18. Žáček - 38., 44. a 56. Tokoš, 14. a 55. Tadeáš Chroust, 55. a 57. Curney, 4. Höffer, 9. Suchánek, 13. D. Šebek, 36. Suchánek.

Tatran Střešovice - Panthers Otrokovice 5:6 (1:3, 2:3, 2:0)
Branky: 41. a 45. Pánek, 2. Tlapák, 23. Jakub Kolísko, 24. Šindelář - 4. Nehila, 12. Kostka, 18. Hrabal, 25. Koláčný, 28. Červenka, 39. Gál.

1. SC Vítkovice - Black Angels 9:7 (3:4, 2:3, 4:0)
Branky: 8. a 60. Bräuer, 1. Sladký, 19. Besta, 38. Gattnar, 40. Sidunov, 51. Kuczera, 51. Hubálek, 57. Řezanina - 4. a 38. Hněvkovský, 3. Boček, 5. Renčín, 13. Pícha, 26. Ludvík, 32. J. Kopecký.

Hattrick Brno - Sokol Královské Vinohrady 3:7 (2:1, 0:3, 1:3)
Branky: 6. a 53. M. Fuchs, 5. Ondráček - 18., 35. a 50. L. Gregor, 21. Z. Stuchlík, 25. Šaroch, 58. M. Bína, 60. J. Svoboda.

FBC Liberec - Chodov 8:7 v prodl. (1:1, 3:1, 3:5 - 1:0)
Branky: 35., 46. a 48. Valeš, 45. a 64. Rozkovec, 17. Světlík, 24. Kárník, 31. Leksa - 1. a 53. Ondrušek, 44. a 52. M. Vávra, 32. M. Koutný, 51. Kašovský, 54. Maxa.