Koudelka s Poláškem slaví první body, závod skokanů vyhrál Polák Stoch

Engelberg
Aktualizováno

Skokané na lyžích Roman Koudelka a Viktor Polášek se mohou radovat z prvních získaných bodů v této sezoně Světového poháru. Dosáhli na ně ve švýcarském Engelbergu. Koudelka obsadil 26. místo, Polášek figuruje ve výsledkové listině hned za ním. Závod Světového poháru vyhrál trojnásobný olympijský vítěz Kamil Stoch z Polska.

Polský skokan na lyžích Kamil Stoch během závodu Světového poháru v Engelbergu.

Koudelka si ve druhém kole o dvě příčky pohoršil, naopak jeho krajan Polášek si o dvě pozice polepšíl.

Před branami bodovaného druhého kola zůstal ve Švýcarsku Filip Sakala, jenž byl klasifikován na dělené 41. pozici. Čtvrtý český reprezentant Vojtěch Štursa nepostoupil z kvalifikace, která se skákala dnes před závodem.

Hvězdný Polák vedl už po prvním kole a díky skokům 138 a 136 metrů porazil druhého Stefana Krafta o 1,7 bodu. Rakušan se posunul do čela průběžného pořadí SP před Japonce Rjojua Kobajašiho, jenž pokazil první kolo a druhým skokem se z jedenáctého místa posunul na čtvrté. Třetí skončil Němec Karl Geiger.

V neděli je v Engelbergu na programu další individuální závod, jenž bude generálkou na Turné čtyř můstků.