Basketbalisté Ústí nad Labem rázně utnuli opavskou sérii výher

Ústí nad Labem

Basketbalisté Ústí nad Labem rázně utnuli vítěznou šňůru Opavy. Severočeši deklasovali druhý tým tabulky 93:66, vyhráli počtvrté z posledních pěti ligových zápasů a dotáhli se na čtvrté Pardubice. Slezané našli v 15. kole v NBL teprve druhého přemožitele, dosud nestačili pouze na konci října na mistrovský Nymburk a od té doby vyhráli devět zápasů.

Iluastrační foto

V Ústí nad Labem ale byli bez šance a nenavázali na říjnovou přesvědčivou domácí výhru (94:70). Už za poločas nabrali hosté dvacetibodové manko a ve druhé půli prohrávali dokonce až o 39 bodů. Špatný den měl zejména nejlepší ligový střelec Jakub Šiřina, který neproměnil žádnou ze šesti střel a za téměř 26 odehraných minut zůstal na nule. Připsal si alespoň osm asistencí, ale také pět ztrát. Těch se Slezané dopustili celkem dvaceti, což je téměř dvojnásobek oproti jejich průměru, a soupeř je přehrál pod košem (doskoky 43:31).

"Na palubovce byl jenom jeden tým a to bylo Ústí. Dnes se nám to sešlo - dlouhá cesta, nekoncentrovanost a zápas blbec. Nebyli jsme na obraně, v útoku, nikde. Jako bychom se sešli poprvé. Hráči byli frustrovaní sami ze sebe a je z toho spravedlivý debakl," konstatoval na tiskové konferenci opavský trenér Petr Czudek. Jeho protějšek Antonín Pištěcký mohl být spokojený. "Já jsem rád za tenhle výkon, protože je vidět, že když bránit chceme, tak to umíme," řekl.

Střeleckým lídrem týmově hrajících Severočechů byl Spencer Svejcar s 18 body, ale dvojciferně skórovali i další čtyři hráči. Ladislav Pecka zaznamenal 16 bodů a 11 doskoků. Nejlepším střelcem Opavy byl s 13 body Radim Klečka. Jeho tým neslavně zakončil kalendářní rok, protože v dalším kole narazí na Nymburk až 2. ledna. Ostatní kluby čeká 16. kolo 29. prosince.