Florbalisté Vítkovic vyhráli v boji o druhé místo na hřišti Chodova

Praha

Florbalisté Vítkovic vyhráli v 19. kole superligy v přímém souboji o druhé místo na hřišti Chodova 3:1 a unikli třetím Pražanům na rozdíl pěti bodů. Na poražený tým se bodově dotáhla Sparta, která v pražském derby vyhrála nad Tatranem Střešovice 11:6.

Ilustrační foto

Vítkovice sice prohrávaly od deváté minuty po brance Ondřeje Vošty, ale 71 sekund před koncem první třetiny vyrovnal Josef Rýpar a v čase 58:50 rozhodl po chybě domácích v defenzivě po přihrávce Jiřího Besty osamocený Jakub Hubálek. Pět sekund před koncem ještě zpečetil výsledek Marek Bräuer.

"V útoku jsme si vytvářeli celý zápas hodně šancí, ale naše zbrklost a i dnešní nekvalita nám nedovolily skórovat z ničeho. Tak rozhodl trošku bizarní gól, ale naprosto zasloužená výhra," uvedl trenér Vítkovic Pavel Brus.

"Byl to vyrovnaný zápas, který mohly vyhrát oba týmy. Rozhodující gól tak nějak uzavřel tuhle naši nepovedenou část sezony. Teď si musíme odpočinout, vyčistit hlavy a od ledna se začneme chystat na play off," uvedl kouč Chodova David Podhráský.

Spartu dotáhl k úspěchu proti Tatranu slovenský útočník Lukáš Ujhelyi, autor šesti bodů za čtyři branky a dvě asistence. Black Angels i díky hattricku Jakuba Renčína zdolali Českou Lípu 8:7 po samostatných nájezdech. Za poražené skóroval třikrát Jaromír Ekl.

Tipsport superliga florbalistů - 19. kolo:
Chodov - 1. SC Vítkovice 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Vošta - 19. Rýpar, 59. Hubálek, 60. Bräuer.
Sparta Praha - Tatran Střešovice 11:6 (2:3, 5:2, 4:1)
Branky: 23., 44., 52. a 59. Ujhelyi, 35. a 38. Garčar, 6. Čermák, 11. Pruner, 22. Kozák, 31. Marvánek, 60. Juha - 2. Kreysa, 6. Sládeček, 17. Jakub Kolísko, 21. Šindelář, 35. Havlas, 53. Jan Kolísko.
Hattrick Brno - FBC Ostrava 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 11. a 31. Jalový, 11. Ondráček - 19. Sládek, 25. Sovják.
Sokol Královské Vinohrady - FbŠ Bohemians 4:5 (2:2, 1:0, 1:3)
Branky: 6. L. Gregor z tr. střílení, 15. Hartman, 27. J. Svoboda, 51. M. Bína - 54. a 58. P. Šebek, 18. Kuncman, 19. Ďopan, 52. Čihák.
Black Angels - Česká Lípa 8:7 po sam. nájezdech (2:3, 3:3, 2:1 - 0:0)
Branky: 9., 29. a 49. Renčín, 15. Hanák, 31. Pícha, 38. Jaroš, 44. Neklan, rozhodující sam. nájezd Boček - 18., 26. a 31. Ekl, 11. Kněžour, 19. Vlček, 40. Hřebřina, 46. Karel.
Panthers Otrokovice - Sokoli Pardubice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 1. Kostka, 51. Pešat, 59. Nehila - 31. a 35. Kourek, 16. Teichman, 52. Žáček, 57. P. Pakosta.