Rittich zastavil Dallas, dokonce nahrál na gól. Trefili se Zadina i Chytil

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

SOUHRN | Druhou hvězdou utkání mezi Dallasem a Calgary byl hostující gólman David Rittich, který chytil 26 střel a navíc nahrál na čtvrtou branku Flames. Svůj třetí gól v sezoně vstřelil nováček Filip Zadina, ale Detroit prohrál s Arizonou 2:5. Za Coyotes se ve třetím utkání poprvé trefila posila Taylor Hall.

Rittich inkasoval jediný gól jen 38 sekund poté, kdy otevřel Andrew Mangiapane ve třinácté minutě skóre. Českého brankáře překonal Denis Gurjanov střelou pod břevno z rychlého protiútoku, který založil v obranném pásmu Roman Polák. Calgary odskočilo třemi využitým přesilovými hrami na 4:1. U čtvrté branky se blýskl Mikael Backlund sólem přes celé kluziště, díky čemuž si Rittich připsal první přihrávku v NHL.

Český gólman byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, předčil ho pouze Matthew Tkachuk, který dal gól a další dva připravil. „Rozhodly speciální formace. Měli jsme asi čtyři pět přesilovek a všechny jsme sehráli výborně. Puky nám lítaly z hokejky na hokejku, hodně jsme stříleli a vytvářeli si šance. Na druhé straně jsme všechna oslabení ubránili,“ těšilo Tkachuka. Do sestavy Calgary se nevešel Michael Frolík.

Trenér Dallasu Rick Bowness měl jasno, proč měli jeho svěřenci problémy ubránit přesilové hry. „Rozpadly se nám formace na oslabení. Janmark po první třetině odstoupil, Faksa i Cogliano byli na trestné. Celkově jsme ale v posledních třech zápasech nehráli, co jsme chtěli,“ řekl kouč. „NHL je o detailech. Na ty se teď potřebujeme zaměřit. A taky musíme hrát více jako tým,“ doplnil Polák.

Zadina má třetí gól sezony

Arizona si vypracovala klíčový trhák v rozmezí 14. až 21. minuty, kdy se ujala vedení 3:0. Na začátku třetí třetiny zvýšil Taylor Hall, který dal po výměně z New Jersey první gól v novém působišti. O čisté konto připravil Anttiho Raantu v 50. minutě Zadina, který využil špatné rozehrávky hostí a prostřelil finského gólmana mezi betony.

„Zůstali jsme po přesilové hře v pásmu i tlaku a puk se mi odrazil před branku přímo na hokejku. Pokusil jsem si ho roztáhnout a vystřelil jsem. Mám z gólu radost, ale je škoda, že jsme neskórovali dříve. Byl by to jiný zápas,“ řekl Zadina. Coyotes 27 sekund po jeho trefě kontrovali a nepřipustili žádné drama.

Zadina, který byl povolán do hlavního týmu 24. listopadu, za měsíc nasbíral osm bodů (3+5) ve třinácti zápasech. V daném období je společně s Robbym Fabbrim (5+3) nejproduktivnějším hráčem Detroitu.

„Pořád se učí, ale je zjevné, že je to střelec. Je nebezpečný, když se dostane do šance,“ řekl útočník Detroitu Frans Nielsen. „Umí si najít místo, kam by se puk mohl odrazit a dokáže dávat góly. V tom je dobrý,“ chválil českého hráče i Jimmy Howard.

Chytil odstartoval hon na Ducks

Dvacetiletý Chytil otevřel skóre zápasu v 8. minutě. V plné rychlosti převzal puk ve středním pásmu, protáhl se kolem obránců a bekhendem překonal gólmana hostů Ryana Millera. Kroměřížský rodák se střelecky prosadil poprvé od 29. listopadu a podeváté v sezoně.

Minutu po Chytilovi přidal druhý gól Rangers Brett Howden a další minutu nato snížil na 1:2 Sam Steel dorážkou Kašeho střely. Ve zbývajícím průběhu utkání už skórovali ale jen domácí, kteří Anaheim přestříleli výrazně 41:20. Dvakrát se trefil Chris Kreider.

Hertl bodoval v šestém utkání za sebou (4+3), když po jeho akci vyrovnal Logan Couture ve 44. minutě na 1:1. Šlo ale o jediný záblesk San Jose, které prohrálo deváté z posledních deseti zápasů. Tým, který měl patřit k adeptům na zisk Stanley Cupu, je překvapivě na dně Západní konference.

„Každý by se měl podívat do zrcadla a rozhodnout se, co chce udělat pro úspěch ve druhé polovině základní části. Každý by se taky měl zamyslet nad tím, čeho chce dosáhnout. Hodně hráčů zatím nemá dobrou sezonu,“ prohlásil Couture.

Domácí: 07:14. Chytil, 08:45. B. Howden, 12:16. Kreider, 36:09. Kreider, 41:16. Zibanejad

Hosté: 09:57. Steel

Domácí: H. Lundqvist (Georgijev (A)) – Skjei, Trouba, M. Staal (A), DeAngelo, R. Lindgren, Fox – Kreider, Zibanejad (A), Fast (A) – Panarin, R. Strome, Bučněvič – Lemieux, Chytil, B. Howden – Haley, McKegg, Br. Smith.

Hosté: R. Miller (Gibson) – H. Lindholm (A), Manson (A), Fowler, Gudbranson, Ja. Larsson, Del Zotto – Jones, Steel, O. Kaše – D. Shore, Henrique (A), Holzer – Sprong, Comtois, Lundeström – Deslauriers, Carrick, Rowney.

Hebert, L'Eouyer – Nagy, Baker

Madison Square Garden, New York

Návštěva

17 465 diváků

Domácí: 49:59. Zadina, 55:31. Bertuzzi

Hosté: 13:25. Keller, 16:43. Keller, 20:39. Söderberg, 45:41. Hall, 50:26. Dvorak

Domácí: Howard (Pickard) – Green, Nemeth, Hronek, Daley, Bowey, Biega – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Filppula, Athanasiou – Nielsen, Glendening (A), Helm – Perlini, Ehn, Abdelkader (A).

Hosté: Raanta (Hill) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Gross – Kessel (A), Dvorak, Hall – Schmaltz, Söderberg, Keller – Hinostroza, Stepan (A), Crouse – Garland, Richardson, Grabner.

O'Halloran, Pochmara – Driscoll, Smith

Little Caesars Arena, Detroit

Návštěva

19 515 diváků

Domácí: 12:49. Gurjanov

Hosté: 12:11. Mangiapane, 32:28. Tkachuk, 34:21. Monahan, 50:21. Backlund, 57:56. D. Ryan

Domácí: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Oleksiak, Heiskanen, Sekera, R. Polák – Hintz, Pavelski, Seguin – Cogliano, Faksa, Comeau – Ja. Benn, Dickinson, Perry – Gurjanov, Dowling, Janmark.

Hosté: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Mi. Stone, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan, Backlund – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Lucic, D. Ryan, S. Bennett – Rinaldo, Jankowski, Rieder.

American Airlines Center, Dallas

Domácí: 43:54. Couture

Hosté: 37:33. Stastny, 48:05. Theodore, 56:35. Marchessault

Domácí: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, Middleton, Heed – E. Kane, Couture, Marleau – Hertl, J. Thornton, Labanc – Sörensen, Goodrow, Meier – M. Karlsson, Kellman, Noesen.

Hosté: M. Subban (M.-A. Fleury) – McNabb, Schmidt, Hague, Theodore, Merrill, Engelland – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Zykov, Stastny, Tuch – Carrier, Nosek, Reaves.