Sparta Praha - Teplice 7:2 (Sezona: 2020/21)  Stadion Letná bez diváků hostil letos na začátku dubna duel domácí Sparty s Teplicemi, v němž si domácí s chutí zastříleli a pořádně zostudili svého soupeře. Skóre otevřel už ve třetí minutě Adam Hložek, hrdinou utkání se ale stal Ladislav Krejčí, který během 16 minut v prvním poločase nasázel Severočechům hattrick. Do přestávky vedli domácí už 4:1, nepolevili ale ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce, v níž dorazili protivníka dalšími dvěma přesnými trefami. Jeden gól si pak dali hosté sami. Profimedia.cz
 Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:5 (Sezona: 2020/21)  Kvůli omezení kapacity v důsledku koronavirového běsnění vidělo letošní květnovou přestřelku v Mladé Boleslavi jen necelých tři sta diváků. První gól zaznamenal už v deváté minutě hostující Tomáš Wiesner (na snímku), jen o pár minut později ale srovnal Michal Škoda, který pak těsně před přestávkou opět dorovnával svou druhou brankou na poločasových 2:2. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se dočkali fanoušci dalších pěti tref. Dvakrát skóroval Sparťan Hancko (jednou z penalty) a poslední dva góly zápasu padly už v nastaveném čase. V 91. minutě zvyšoval na 5:3 pro hosty Polidar a konečné skóre pečetil v 94. minutě Budínský. Profimedia.cz
 Příbram - Slavia Praha 1:8 (Sezona :  2016/17)  25. února 2017 se na stadionu v Příbrami odehrálo jedno z utkání, jež bylo nejbohatší na góly v historii české ligy. Slavia tam vedla po půlhodině hry už 3:0. Po přestávce řádil Kamerunec Michael Ngadeu, který nasázel domácím hattrick, další branky přidali Bořil s Mešanovičem. Tento debakl nasměroval Příbram k sestupu a Slavia si zapsala do statistik nejvyšší výhru na hřišti soupeře v historii. Profimedia.cz
 Sparta Praha – Plzeň 7:2 (Sezona :  1994/95)  Zápasy Sparty s Plzní mají obrovský nádech rivality. Ve vzájemném souboji ale nikdy nepadlo tolik branek jako sezoně 1994/95, kdy Letenští svého soupeře roznesli výsledkem 7:2. Hrdinou utkání se stal Václav Budka, který už v první půli proměnil dvě penalty. Profimedia.cz
10
Fotogalerie

Legendární přestřelky. 9 zápasů v české lize, ve kterých padlo 9 či více gólů

Největší kanonádu zažili v uplynulé sezoně Fortuna ligy fanoušci v Ďolíčku. V utkání Bohemians se Spartou padlo osm branek (2:6). Ligová historie však pamatuje ještě divočejší zápasy.

5:5? I takový výsledek nabídla v minulosti česká nejvyšší liga. (Ilustrační foto: Profimedia.cz)

Zápasy, v nichž oba týmy betonují, nikoho nebaví. Ale když padají góly, je to pořádná zábava. Tedy, pro všechny kromě hráčů poraženého týmu a trenéry. Ligová historie nabízí devět zápasů, v nichž padlo alespoň devět branek. Přehled legendárních přestřelek najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 10

Sparta Praha - Teplice 7:2

Sezona: 2020/21
Střelci branek: 3x Ladislav Krejčí (jednou z penalty), Adam Hložek, Jan Knapík (vlastní), Matěj Polidar, Tomáš Wiesner - Robert Jukl, Patrik Žitný

Stadion Letná bez diváků hostil na začátku dubna 2021 duel domácí Sparty s Teplicemi, v němž si domácí s chutí zastříleli a pořádně zostudili svého soupeře. Skóre otevřel už ve třetí minutě Adam Hložek, hrdinou utkání se ale stal Ladislav Krejčí, který během 16 minut v prvním poločase nasázel Severočechům hattrick. Do přestávky vedli domácí už 4:1, nepolevili ale ani ve druhé pětačtyřicetiminutovce, v níž dorazili protivníka dalšími dvěma přesnými trefami. Jeden gól si pak dali hosté sami.

Pokračování 3 / 10

Mladá Boleslav - Sparta Praha 4:5

Střelci branek: 2x Michal Škoda, Jaromír Zmrhal, Lukáš Budínský - 2x Dávid Hancko (jednou z penalty), Tomáš Wiesner, David Moberg Karlsson, Matěj Polidar

Kvůli omezení kapacity v důsledku koronavirového běsnění vidělo květnovou přestřelku v Mladé Boleslavi v sezoně 2020/21 jen necelých tři sta diváků. První gól zaznamenal už v deváté minutě hostující Tomáš Wiesner (na snímku), jen o pár minut později ale srovnal Michal Škoda, který pak těsně před přestávkou opět dorovnával svou druhou brankou na poločasových 2:2.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se dočkali fanoušci dalších pěti tref. Dvakrát skóroval Sparťan Hancko (jednou z penalty) a poslední dva góly zápasu padly už v nastaveném čase. V 91. minutě zvyšoval na 5:3 pro hosty Polidar a konečné skóre pečetil v 94. minutě Budínský.

Pokračování 4 / 10

Příbram - Slavia Praha 1:8

Sezona: 2016/17
Střelci branek: Josef Divíšek - 3x Michael Ngadeu Ngadjui, Milan Škoda, Jan Sýkora, Josef Hušbauer, Muris Mešanovič, Jan Bořil

Pokračování 5 / 10

Sparta Praha – Plzeň 7:2

Sezona: 1994/95
Střelci branek: 2x Václav Budka (oba z penalty), Jozef Kožlej, Martin Frýdek, Roman Vonášek, Jan Sopko, Viktor Dvirnik - Miroslav Mika, Robert Vágner

Zápasy Sparty s Plzní mají obrovský nádech rivality. Ve vzájemném souboji ale nikdy nepadlo tolik branek jako sezoně 1994/95, kdy Letenští svého soupeře roznesli výsledkem 7:2. Hrdinou utkání se stal Václav Budka, který už v první půli proměnil dvě penalty.

Pokračování 6 / 10

Baník Ostrava – Benešov 7:2

Střelci branek: 2x Luboš Knoflíček, Marek Poštulka, Roman Nohavica, Martin Čížek, Dalibor Slezák, Petr Mašlej - Pavel Vandas, Martin Kulhánek

V sezoně 1994/95 se mezi elitou objevil tým z Benešova. Neprožil však dobrý ročník a schytal i jeden krutý debakl. V dubnovém zápase si na soupeři z Čech smlsnul Baník, který nováčka nejvyšší soutěže zničil ve druhé půli. Do kabin se šlo za stavu 3:2 pro domácí, ostravští hráči ale přidali po přestávce další čtyři branky a vyhráli vysokým rozdílem.

Pokračování 7 / 10

České Budějovice – Teplice 5:4

Sezona: 1996/97
Střelci branek: 2x Petr Hruška, Ladislav Fujdiar, Stanislav Vlček, Radek Tejml – 2x Pavel Verbíř (jednou z penalty), 2x Petr Fousek (jednou z penalty)

Hosté ze severu Čech brzy vedli 2:0, trefili se Pavel Verbíř a Petr Fousek. Ve druhé půli oba navíc proměnili pokutové kopy, ovšem domácí se nenechali zahanbit. Dva góly vstřelil Petr Hruška, mezi střelce se zapsal i Stanislav Vlček.

Pokračování 8 / 10

Baník Ostrava – Bohemians Praha 5:4

Sezona: 2008/09
Střelci branek: 2x Mario Lička, 2x David Střihavka, Rudolf Otepka (z penalty) – Marek Kincl, Pavel Macháček, Josef Galbavý (z penalty), Tomáš Fenyk

V zápase Baníku s pražskou Bohemkou v sezoně 2008/09 padlo devět branek. Domácí už v 15. minutě prohrávali 0:2, do přestávky ale skóre otočili a ve druhé půli si zásluhou dvou branek Davida Střihavky zajistili těsné vítězství. Tomáš Fenyk snižoval v závěru na konečných 4:5.

Pokračování 9 / 10

Slavia Praha – Uherské Hradiště 9:1

Sezona: 1995/96
Střelci branek: 4x Robert Vágner, 2x Vladimír Šmicer, Jaroslav Irovský (vlastní), Radek Bejbl, Lukáš Jarolím - Jiří Pecha

Je jen málo hráčů, kterým se povedlo dát v jednom zápase čtyři góly. Jedním z nich je Robert Vágner, který se v ročníku 1995/96 podílel na demolici Uherského Hradiště. K Vágnerovi se přidal Vladimír Šmicer, který se prosadil dvakrát, jeden gól si hosté dali sami a o čestný úspěch Uherského Hradiště se postaral Jiří Pecha, jenž v desáté minutě vyrovnal na 1:1. Slávisté však přidali do přestávky čtyři další branky…

Pokračování 10 / 10

Jablonec – Znojmo 5:5

Sezona: 2013/14
Střelci branek: 2x Jan Kopic, Karel Piták, Ondřej Vaněk, Tomáš Jablonský – 2x Marek Heinz, David Helísek, Tomáš Okleštěk, Miloš Reljič

Tohle byla přestřelka jako řemen. Už v poločase se zdálo, že je rozhodnuto, domácí vedli 3:1, pak se ale začaly dít věci. Nejprve srovnal Heinz, Vaněk s Jablonským ale vrátili Jablonci znovu dvougólové vedení. V 86. minutě však snížil Okleštěk a v samém závěru vstřelil desátou branku utkání Reljič.