Debakl slovenské dvacítky. Od Finů v Třinci dostala osm gólů

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Hokejisté Finska rozdrtili na mistrovství světa hráčů do 20 let Slovensko 8:1. Úřadující šampioni tak po úvodní porážce se Švédskem 2:3 v prodloužení oslavili na turnaji první vítězství. Slováci nenavázali na páteční výhru nad Kazachstánem 3:1.

Finové se ujali vedení v páté minutě, kdy se při vyloučení Olivera Turana prosadil bekhendovou střelou Patrik Puistola. Ještě v úvodním dějství zvýšil z dorážky Aku Räty.

Do 35. minuty získali Seveřané už šestibrankový náskok. Nejdříve se prosadil v přesilové hře Joonas Oden, potom skórovali Aatu Räty, Mikko Kokkonen a Eemil Erholtz. V 37. minutě sice snížil v početní výhodě Róbert Džugan, ale ještě před druhu pauzou se prosadil podruhé v utkání Aku Räty a výsledek dovršil v závěrečné části Mikko Petman.

Domácí: 04:54. Puistola, 13:21. Aku Räty, 27:15. Oden, 28:26. Aatu Räty, 33:14. Kokkonen, 34:51. Erholtz, 39:31. Aku Räty, 52:03. Petman

Hosté: 36:34. Džugan

Domácí: Annunen (Piiroinen) – Nousiainen, Thomson (C), Hatakka, Heinola (A), Kokkonen, Utunen, Honka, Seppälä – Killinen, Maccelli, Saarela – Oden (A), Puistola, Tanus – Erholtz, Petman, Ranta – Aatu Räty, Aku Räty.

Hosté: Vyletelka (35. Hlavaj) – Dlugoš, Bučko, Vitaloš, Kňažko (A), Mudrák, Česánek (C), Turan – Faško-Rudáš, Džugan (A), M. Minárik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Paulíny, Mrázik, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.

Fateev (RUS), Hejduk (CZE) – Bowles (USA), Obwegeser (SUI)

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.