Branky, body, vteřiny

Kanada na Spengler Cupu přejela Davos, v semifinále je i Ambri-Piotta

Prestižní Spenglerův pohár zná složení play-off. Přímou místenku v semifinále si zajistili hokejisté Ambri-Piotta a Kanady. Švýcarský klub prostřednictvím vítězství 3:0 nad TPS Turku, výběr ze země javorového listu díky demolici domácího Davosu (5:1). Úřadujícího mistra české extraligy z Třince proto čeká v nedělním večerním čtvrtfinále ruská Ufa.

Kris Versteeg oslavuje gól na Spengler Cupu
zdroj: AP autor: GIAN EHRENZELLER

O přímém postupu Kanady mezi nejlepší kvarteto turnaje bylo rychle rozhodnuto. Už ve 4. minutě vedla po brankách Andrewa MacDonalda a Justina Jeffreyho 2:0. Před druhou přestávkou navíc získala zásluhou Erica Fehra, Kevina Clarka a Alexe Granta už pětibrankový náskok. Za domácí se prosadil jen v závěrečném dějství Luca Hischier.

Kanada si na Spengler Cupu poradila s Davosem

Davos i proto nastoupí v neděli odpoledne ve čtvrtfinále proti finskému TPS Turku, které prohrálo v souboji o prvenství ve skupině Torriani s Ambri-Piottou. Do střelecké listiny se hned dvakrát zapsal Matt D'Agostini a jednou skóroval Brian Flynn.