sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Vánoční turnaj ve stolním tenisu v Sepekově se rozrostl. Vyhrál Miloš Kmoníček

SEPEKOV – Před rokem mezi vánočními svátky započala v Sepekově nová tradice turnaje ve stolním tenise. Umožnil to nový sál v novém Kulturním centru. Turnaj se letos uskutečnil podruhé a zájem o něj byl velký. Loňský počet 28 účastníků narostl na 41 hráčů. I letos se hrálo o putovní pohár. Ten získal po velkém boji Miloš Kmoníček. V příloze je malá fotoreportáž ze soutěžní atmosféry.

Pořadatelé turnaje museli pro velký zájem shánět další stoly na hraní, což se díky velké pomoci sepekovských obyvatel podařilo. Pro tabletenisový stůl se jelo i do Líšnice.

Zorganizovat podobný turnaj není nic jednoduchého, podílelo se na tom deset místních lidí. „Příprava trvala téměř půl roku," prozradili  hlavní organizátoři Michal Koutník a Jiří Doubek. Ti si od akce slibují, že zájem bude ještě narůstat a vznikne velká tradice.

Vítěz turnaje Miloš Kmoníček si mohl odnést putovní pohár se slibem, že na akci dorazí i příští rok. I ostatní účastníci nevyšli naprázdno, jelikož si sebou odnesli podepsaný míček jedničkou, jakožto vzpomínku na oficiálně první ročník turnaje. Loňský turnaj byl označen za nultý.

Výsledky turnaje v Sepekově

Letošní systém byl oproti loňsku trochu jiný. Celkem se sešlo 41 lidí, kteří byli rozděleni do osmi základních skupin. Do dalšího kola postupoval hráč na prvním a druhém místě z každé skupiny. V další fázi došlo k rozdělení do čtyř skupin po čtyřech hráčích. Do finálové osmičky postupovali opět dva nejlepší hráči z každé skupiny. Zápasy se odehrávaly na dva vítězné sety. Finálová osmička dostala ceny (vítěz putovní pohár), stejně tak dvě ženy za bojovnost, dále byl oceněn nejmladší hráč turnaje Yann Kauffmann, který přijel z Francie na prázdniny k dědovi.

Základní skupiny:

Skupina A: Lukáš Cihlář, Lukáš Stehlík (postup), Filip Doubek, Lenka Koutníková, Milan Hanták (postup), Zbyněk Cihlář.

Skupina B: Martin Filipín (postup), Pavel Šťastný, Miroslav Beran, Miloš Kmoníček (postup), Koutník Michal.

Skupina C: Matěj Kotrba, Jiří Matěja st., Jiří Matěja ml., Josef Koutník (postup), Lukáš Koutník (postup).

Skupina D: Lukáš Filipín, Jakub Vilím, Jiří Doubek, Martin Hanták (postup), Jan Zeman (postup).

Skupina E: Martin Tupý (postup), Daniel Motrinec, Kateřina Chroustová, Vojtěch Doubek (postup), Daniel Beran.

Skupina F: Kryštof Süsmilich (postup), Radek Smrčina, Martin Sláma, Lukáš Hlavín, Tomáš Kozák (postup).

Skupina G: Petr Mašek (postup), Matěj Drha, Pavel Maňák, Jan Staněk (postup), Pavel Benda..

Skupina H: Lukáš Hrych (postup), Patrik Severa (postup), Jiří Hurtík, Yann Kauffmann, Radek Hrych .

Rozstřel před finálem:

Postupová skupina 1: Milan Hanták(postup), Josef Koutník, Martin Tupý (postup), Petr Mašek.

Postupová skupina 2: Lukáš Stehlík (postup), Lukáš Koutník, Vojtěch Doubek, Jan Staněk (postup).

Postupová skupina 3: Miloš Kmoníček (postup), Jan Zeman, Tomáš Kozák (postup), Lukáš Hrych.

Postupová skupina 4: Martin Filipín, Martin Hanták (postup), Kryštof Süsmilich, Patrik Severa (postup).