Slováci dostali výprask od Švýcarů 2:7, Kanada porazila Německo

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Kanady zdolali na mistrovství světa dvacítek v Ostravě Německo 4:1, zareagovali na šestigólový debakl s Ruskem a posunuli se s šesti body ze tří zápasů na druhé místo skupiny B. Švédsko vyhrálo ve skupině A v Třinci nad Kazachstánem 6:2 a poskočilo do čela o bod před finské obhájce titulu. Čtvrtí ve skupině skončí Slováci, kteří podlehli třetímu Švýcarsku 2:7.

Němci, kteří v sobotu zdolali českou reprezentaci 4:3, drželi nerozhodný stav s Kanadou do 12. minuty, kdy se prosadil po střele Kevina Bahla z dorážky Nolan Foote. V čase 32:24 zvýšil náskok favorita střelou z levého kruhu Liam Foudy a za 97 sekund upravil tvrdou ránou obránce Calle Addison na 3:0.

Němci se dočkali snížení 67 vteřin před koncem, v přesilové hře pěti proti třem skóroval Yannik Valenti. Při následné power play týmu kouče Tobiase Abstreitera dovršil výsledek do prázdné německé branky Ty Dellandrea.

Švédové se proti jistému účastníkovi boje o udržení Kazachstánu ujali vedení v 16. minutě díky brance Samuela Fagema. Ten se na začátku druhé části při vyloučení Ruslana Djomina prosadil znovu a pátým gólem na turnaji zvýšil na 2:0.

Zleva brankář Joel Hofer z Kanady, Taro Jentzsch z Německa

V polovině utkání vedli Seveřani díky brankám Linuse Öberga, Nilse Höglandera a Jonatana Berggrena už o pět branek. Pouze Öbergův gól nepadl v početní výhodě a Švédové potrestali v druhém dějství všechna tři vyloučení Kazachů. Ti v 32. minutě díky Olegovi Bojkovi snížili.

V závěrečné části upravil na 6:1 Lucas Raymond a poslední slovo měl na druhé straně Maxim Musorov, který dal čtvrtý gól na šampionátu.

Švýcaři rozhodli proti Slovensku už v první třetině, kterou vyhráli 3:0 díky dvěma brankám Giliana Kohlera a jednomu gólu Valentina Nussbaumera. Na 4:0 zvýšil Simon Knak a na snížení Martina Faška-Rudáše odpověděl ještě před druhou pauzou Sandro Schmid.

V 47. minutě zkorigoval stav Róbert Džugan, ale vítězství Švýcarska ještě zvýraznili Mika Henauer a Matthew Verboon.

Skupina A (Třinec):

Kazachstán - Švédsko 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 32. Bojko, 54. Musorov (Gajtamirov) - 16. Fagemo (Höglander, Sandin), 23. Fagemo (Sandin, Lundkvist), 25. Öberg (Nässén), 28. Höglander (Pašič), 31. Berggren (Holtz, Pašič), 52. Raymond (Henriksson, Lundkvist). Rozhodčí: Heikkinen (Fin.), Hejduk (ČR) - Bowles (USA), Synek (SR). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:3. Diváci: 2375.

Slovensko - Švýcarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)
Branky: 39. Faško-Rudáš (Okuliar), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák) - 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin), 40. S. Schmid (Aebischer), 51. Henauer (Nussbaumer, Moser), 53. Verboon (Kohler). Rozhodčí: Campbell (Kan.), Pešina (ČR) - Lederer (ČR), Merten (Něm.). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4915.

Německo - Kanada 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 59. Valenti (Stützle, Schütz) - 12. Foote (Bahl), 33. Foudy (Dellandrea, McIsaac), 35. Addison (Foote, Cozens), 60. Dellandrea (Foote, McIsaac). Rozhodčí: MacFarlane (USA), Morozov (Rus.) - Hägerström (Švéd.), Šalagin (Rus.). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6102.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.