pátek 26.4 15:00 - Knihovna, Blatná

• Pecha Kucha Night: Práce jako na kostele – série krátkých přednášek

pátek 26.4 20:00 - Kostel Narození Panny Marie, Vodňany

Atraktivní duel juniorů rozhodly až nájezdy

PÍSEK – V neděli 5. ledna čekal písecké juniory další zápas extraligy. Na domácím ledě přivítali Žďár nad Sázavou. Tým Radka Volfa do utkání vstoupil výborně a už po třech minutách vedl díky trefě Matěje Přibyla. V první třetině Písečtí jednoznačně dominovali, ale náskok navýšit nedokázali. To se povedlo až po přestávce, kdy se prosadil aktivní Jaroslav Krýner. Potom o sobě dali vědět také hosté a dvěma rychlými góly vyrovnali skóre. Přetahovaná pokračovala až do závěrečné sirény, kdy na světelné tabuli svítilo nerozhodné skóre 4:4. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl písecký Jiří Egert. Žlutomodří si tak připsali o bod navíc a v tabulce poskočili na třetí místo.

IHC Králové Písek - SKLH Žďár nad Sázavou  5:4sn (1:0, 2:4, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Přibyl (Šafář, Egert), 22. Krýner (Novotný), 29. Hrakholski (Krýner, Fríd), 55. Egert (Přibyl), rozhodující nájezd Egert – 23. Jindra, 25. Štola (Pachl), 30. Jindra (Šerejch, Brůžek), 35. Brůžek (Čermák)

Rozhodčí: Šperl – Štofa, Kotounová.  Vyloučení: 4:4

Písek: Pícl (35. Buchta) – Tampier, Najman, Cibuzar, Šafář, Kurfürst, Kulvejt – Egert, V. Brož, Karbulka, Novotný, Krýner, Přibyl, Fríd, Petřík, Andrle, Hrakholski

Žďár nad Sázavou: Krejčí – Čermák, Prokop, P. Brož, Winkler, Doležal – Pachl, Kochrda, Egart, Bednář, Štola, Šarejch, Malenovský, Jindra, Brůžek