Panorama

Budějovice vyhrály v Chomutově a vedou už o 29 bodů

Zatímco o druhou příčku se týmy přetahují, na čele nic nového. Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v 11. kole nadstavby první ligy o pořadí v play-off na ledě dosud druhého Chomutova 6:3 a vládnou druhé nejvyšší soutěži už o 29 bodů. Piráti klesli na čtvrtou pozici. Předstihly je Vsetín díky domácímu vítězství nad Havířovem 4:1 i Přerov po vítězství v Litoměřicích 4:3.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ČEZ Motor České Budějovice

Chomutov, který minulé tři zápasy vyhrál, se dostal do vedení po 91 sekundách díky brance Jakuba Štochla ve hře čtyř proti čtyřem. Na konci úvodní třetiny vyrovnal Lukáš Endál a v polovině utkání otočil stav Martin Beránek. V 39. minutě sice odpověděl v přesilové hře Darby Llewellyn, ale za 71 sekund vrátil Motoru náskok René Vydarený.

Po 24 vteřinách závěrečného dějství zvýšil Vít Christov. Ve 44. minutě ještě vykřesal naději Pirátům Jan Rudovský, ale šest minut před koncem pojistil náskok Jihočechů v početní výhodě Jiří Šimánek. Výsledek ještě dovršil Zdeněk Doležal. Motor vyhrál pošesté za sebou.

Vsetín se posunul na druhou pozici díky sedmému domácímu vítězství v řadě. Na vedoucí branku Davida Březiny z poloviny úvodní části ještě zareagoval před první pauzou v oslabení Lukáš Bednář, ale Valaši rozhodli ve 43. minutě. Během 17 vteřin se prosadili opět Březina a Martin Procházka. Skóre uzavřel v přesilové hře David Tůma.

Přerov potřetí za sebou naplno bodoval venku. V Litoměřicích při přestřelce ve druhé třetině dvakrát vedl, ale do závěrečné části šel po gólu Kristiana Kangase v oslabení za stavu 2:3. O obrat se postarali Matouš Kratochvil a Radek Číp.

Druhý hattrick za poslední tři zápasy si připsal slávistický útočník Tomáš Šmerha a zařídil výhru 4:3 nad Porubou. Svým druhým gólem v utkání v 48. minutě vyrovnal na 3:3 a v čase 55:28 v přesilové hře také rozhodl. S 23 góly se Šmerha přiblížil na jedinou branku v tabulce střelců vedoucímu Lukáši Žálčíkovi z Prostějova.

V boji o předkolo se dostala na 10. pozici Třebíč, jež v derby celků z Vysočiny zvítězila doma nad devátou Jihlavou 4:3. Předstihla Prostějov, který podlehl na ledě dvanáctého Frýdku-Místku 2:3.

Výsledky 11. kola nadstavby první hokejové ligy

O pořadí v play-off:

Vsetín - Havířov 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Branky: 10. a 43. Březina, 43. Martin Procházka, 57. D. Tůma - 18. L. Bednář. Rozhodčí: Barek, Cabák - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 4:4, navíc Kotala (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2410.

Chomutov - Motor České Budějovice 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky: 2. Štochl, 39. Llewellyn, 44. Rudovský - 18. Endál, 31. M. Beránek, 40. Vydarený, 41. Christov, 55. Šimánek, 56. Z. Doležal. Rozhodčí: Pavlovič, Čáp - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 4:3, navíc Karabáček (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2001.

Litoměřice - Přerov 3:4 (0:0, 3:2, 0:2)

Branky: 30. M. Kadlec, 34. Strejček, 40. Kangas - 27. Kubeš, 33. T. Doležal, 50. Goiš, 54. Číp. Rozhodčí: Rozhodčí: Wagner, Pilný - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 7:6, navíc Jurčík (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 843.

Slavia Praha - Poruba 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)

Branky: 24., 48. a 56. Šmerha, 28. J. Doležal - 30. a 41. Sikora, 45. Guman. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Hnát, Šimánek. Vyloučení: 4:7, navíc Zdeněk (Poruba) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 482.

O účast v předkole play-off:

Benátky nad Jizerou - Sokolov 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 21. a 34. D. Špaček, 57. R. Duda, 62. Buchtela - 1. a 9. Švec, 31. Stříbrný. Rozhodčí: J. Doležal, Jechoutek - Horažďovský, Polák. Vyloučení: 3:6, navíc Zadražil (Sokolov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 212.

Ústí nad Labem - Kadaň 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 28. Š. Bláha, 45. O. Bláha, 50. Vildumetz z tr. střílení, 59. Klikorka. Rozhodčí: Sýkora, Vrba - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 311.

Frýdek-Místek - Prostějov 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Branky: 37. Motloch, 39. Klimša, 49. Hrehorčák - 7. T. Jandus, 20. Divíšek. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Diváci: 934.

Třebíč - Jihlava 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)

Branky: 14. a 17. Bittner, 7. Šťovíček, 28. Nedvídek - 14. a 42. Pekr, 40. Fronk. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Otáhal, Kučera. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 2865.