Autor: ČTK, iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tenistka Markéta Vondroušová skončila při svém návratu na kurty po půlroční pauze na turnaji v Adelaide ve čtvrtfinále. Šestnáctá hráčka žebříčku dvouhry dnes nestačila na světovou jedničku Ashleigh Bartyovou a australské favoritce podlehla dvakrát 3:6 za hodinu a 21 minut.

Dvacetiletá Vondroušová prohrála s Bartyovou loni ve finále Roland Garros. Pak se zranila a v září podstoupila operaci zápěstí levé ruky, v které drží raketu. Zbytek sezony svěřenkyně Jiřího Hřebce a Jana Hernycha vynechala.

V Adelaide zvládla hravě úvodní dvě kola, když ve třech ze čtyř setů soupeřkám uštědřila „kanára“. S Bartyovou byla v první sadě pod tlakem. Ve druhé hru vyrovnala, otočila z 1:2 na 3:2, ale další čtyři gamy ztratila. Přitom měla šance, za stavu 3:4 však nevyužila ani jeden ze čtyř brejkbolů.

Bartyová přestřílela Vondroušovou na vítězné údery 20:9. Rodačka ze Sokolova prohrála s Australankou i čtvrtý vzájemný zápas bez zisku setu.