Hokejisté Motoru jsou k nezastavení, vedou o třicet bodů

Praha

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli ve 13. kole nadstavby první Chance ligy ve skupině o pořadí v play off na ledě Vsetína 3:0 a vedou tabulku už o třicet bodů před Chomutovem. Ten vyhrál nad Litoměřicemi 3:1, odehráno má o jeden zápas více než lídr tabulky.

Brankář Jihlavy Jakub Škarek (ilustrační foto)

České Budějovice po středeční domácí prohře se Slavií 2:3 v prodloužení dosáhly na sedmou výhru z posledních osmi utkání. Vsetín utrpěl druhou porážku za sebou a s Motorem ani počtvrté v sezoně nebodoval.

Jihočeši se dostali Na Lapači do vedení čtyři vteřiny před koncem úvodní třetiny díky přesilovkové trefě Jiřího Šimánka. V druhé třetiny pojistili výhru Vít Christov a Lukáš Endál. Brankář Milan Klouček udržel počtvrté v sezoně čisté konto.

Chomutov zabral po dvou nezdarech. Prohrával sice s Litoměřicemi od třetí minuty po gólu Daniela Voženílka, ve druhé části ale otočili stav Filip Suchý s Nicolasem Hlavou, který je v závěru pojistil výhru 3:1.

Série tří vítězství Přerova skončila na Slavii, která naopak potřetí v řadě uspěla. Zubr sice dvakrát odpověděl na vedení Pražanů, ale ve 27. minutě se postaral o vítěznou branku Marek Ryzák a krátce po polovině utkání dovršil výhru Slavie Jiří Doležal, který si vedle branky připsal v i dvě asistence.

Na šestém místě před Slavií se udržel Havířov, který vyhrál v Ostravě nad Porubou 2:1. Vítězný gól dal obránce Daniel Krenželok, který nastoupil za Havířov poprvé na výpomoc z extraligových Vítkovic.

Další krok k postupu do předkola play off udělala devátá Jihlava, která vyhrála v Ústí nad Labem 6:3 a má náskok 11 bodů před jedenáctým Frýdkem-Místkem i dvanáctou Třebíčí. Těm unikl na rozdíl čtyř bodů i desátý Prostějov díky vítězství 5:2 v Benátkách nad Jizerou.

13. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Slavia Praha - Přerov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 8. V. Bílek, 22. Šmerha, 27. Ryzák, 32. J. Doležal - 16. Číp, 23. Navrátil. Rozhodčí: Grech, Souček - Belko, Horažďovský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1298.
Poruba - Havířov 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 59. M. Hlinka - 30. Malina, 36. D. Krenželok. Rozhodčí: J. Doležal, Vrba - Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. Diváci: 1005.
Chomutov - Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 40. a 57. Hlava, 28. F. Suchý - 3. Daniel Voženílek. Rozhodčí: Ondráček, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 5:4, navíc Strejček (Litoměřice) 10 min. Bez využití. Diváci: 2134.
Vsetín - Motor České Budějovice 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Branky: 20. Šimánek, 29. Christov, 33. Endál. Rozhodčí: Barek, Pilný - J. Novák, Hranoš. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3520.