Golfista roku

Curney pomohl hattrickem k výhře Boleslavi. Ondrušek z Chodova zaznamenal šest bodů

Díky hattricku Jiřího Curneyho porazili florbalisté Mladé Boleslavi ve 21. kole superligy Českou Lípu 8:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhými Vítkovicemi na 12 bodů. Úřadující mistr zdolal Otrokovice 5:4 až v prodloužení díky obratu ze stavu 2:4. Chodov zdolal nováčka Black Angels 14:10 i díky šesti bodům útočníka Toma Ondruška. Drží se díky tomu na třetím místě o skóre před pražskou Spartou, která porazila Liberec 9:4.

Curney si připsal i přihrávku a jako druhý hráč v historii dosáhl na 300 asistencí v základní části nejvyšší soutěže. Rekordmanem je jeho současný trenér Petr Novotný s 307 asistencemi.

S 55 body a 34 góly si upevnila opora Středočechů vedení v produktivitě i tabulce střelců. Curney je rekordmanem s 678 body i 378 brankami v základní části superligy.

"Myslím, že čtrnáctidenní herní pauza se na začátku zápasu projevila, ale ve hře jsme zůstali trpěliví a ve třetí třetině jsme šance proměnili. Je potřeba říct, že proti takto stažené obraně se hrozně těžko útočí," řekl kouč Mladé Boleslavi Novotný.

O výhře Vítkovic, které v utkání třikrát dotahovaly ztrátu, rozhodl v čase 61:42 Jan Šebesta. "Byla to zasloužená výhra. Škoda že až v prodloužení. Šance i tlak byly," uvedl trenér Vítkovic Pavel Brus, jehož tým minulý týden hrál doma Pohár mistrů a podlehl švédské Storvretě 1:11 a finskému Classic 3:6.

Pražané sice čtyřikrát prohrávali, ale mezi 47. a 57. minutou otočili stav z 3:4 na 7:4. "Nebyla to velká podívaná. Do zápasu jsme vstoupili pod tíhou povinných bodů. Měli jsme špatný pohyb a svázané ruce. Nedokázali jsme reagovat na soupeřovu hru," řekl trenér Vinohrad Michal Kotlas.

"Díky několika slepeným gólům jsme se drželi ve hře. Mnoho vyloučení, která soupeř dokázal trestat, nás stálo síly. Ve třetí třetině jsme hráli lépe a paradoxně nás nastartoval gól v oslabení," dodal Kotlas.

Chodov dovedl k triumfu Ondrušek, který tři góly dal a na tři přihrál. Vedle něj si v dresu vítězů připsal hattrick rovněž Martin Koutný, který přidal i jednu asistenci. "Máme za sebou náročný týden a ve třetí třetině to bylo hodně znát na nohách i hlavě. Když odečtu bramboračku z poslední části hry, tak to bylo celkem fajn," řekl trenér Chodova David Podhráský, jehož tým vedl po druhém dějství 9:3.

Sparta vedla nad Libercem ve 24. minutě už 6:1. "Zápas jsme měli pod kontrolou až na krátkou pasáž ve druhé třetině, kdy jsme na chvíli vypadli z role. Začínají se nám promítat věci z tréninku, takže dnes pozitivní pocity," uvedl asistent trenéra Sparty Radek Skalička.

Královské Vinohrady se po vítězství 7:5 nad Pardubicemi posunuli na osmou příčku. Hattrickem k výhře přispěl útočník Martin Skřivánek, gól a dvě asistence si připsal v dresu vítězů Petr Hartman.

Vinohrady i díky hattricku Skřivánka porazily poslední Pardubice

Superliga florbalistů - 21. kolo:

1. SC Vítkovice - Panthers Otrokovice 5:4 v prodl. (1:2, 1:0, 2:2 - 1:0)

Branky: 4. Kuczera, 23. Sidunov, 51. Řezanina, 52. Rýpar, 62. Jan Šebesta - 4. Hrabal, 13. Michal Nagy, 41. Nehila, 43. Haša.

Mladá Boleslav - FBC Česká Lípa 8:0 (1:0, 1:0, 6:0)

Branky: 9., 29. a 47. Curney, 49. a 52. Tomašík, 48. Tokoš, 56. Natov, 57. D. Šebek.

Sparta Praha - FBC Liberec 9:4 (4:1, 2:2, 3:1)

Branky: 24. a 52. Čermák, 3. Kolstrunk, 6. Krejča, 7. Marvánek, 20. Kozák, 21. Garčar, 49. Pruner, 52. Křenek - 12. Šoltys, 29. J. Kopecký, 36. P. Ferdan, 46. Bitman.

Hattrick Brno - Tatran Střešovice 2:8 (0:3, 0:2, 2:3)

Branky: 43. Gold, 54. Grábl - 5. Meliš, 10. Josef Novák, 16. Jan Kolísko, 25. Brautferger, 39. Sádlo, 49. Jakub Kolísko, 50. Tlapák, 53. Šindelář.

Chodov - Black Angels 14:10 (3:0, 6:3, 5:7)

Branky: 27., 46. a 54. M. Koutný, 31., 48. a 58. Ondrušek, 9. a 39. J. Koutný, 27. a 37. Matejčík, 11. Vošta, 15. Řezáč, 22. M. Vávra, 50. Plíhal - 23. a 53. Hromada, 27. a 56. Boček, 42. a 50. Hanák, 28. Pícha, 46. Neklan, 53. Obuškevič, 57. Ježek.