Studio Time Out

Házenkářky Slavie si vypůjčily brankářku z druhé ligy a deklasovaly Zlín

Pražské Slavii se daří. Její házenkářky porazily v 17. kole interligy Zlín vysoko 38:25 a v boji o účast v play-off mají náskok dvou bodů před Pískem. Slávistky, které za první poločas nastřílely 22 branek, tak vytěžily z posledních čtyř zápasů sedm bodů.

Slávistické házenkářky děkují příznivcům za podporu
zdroj: ČT4 autor: Hájek Ondřej

Po osmi gólech vstřelily ve vítězném celku Eliška Jačková, Tereza Pokorná a Veronika Galušková, která kvůli zranění nohy chodila na hřiště většinou jen proměňovat sedmimetrové hody.

Do branky si Pražanky vypůjčily Pavlínu Michalskou z druholigového týmu Hostivice-Břve, neboť tři stabilní gólmanky Petra Pusztaiová, Karin Řezáčová i Markéta Šlejtrová jsou zraněné.

"Za první poločas zaslouží děvčata ohromnou pochvalu. Obrana hrála výborně, v útoku jsme byli rychlejší a důslednější než Zlín. Ve druhém poločase sice nějaká chybička přibyla, ale jsem rád, že jsme udrželi tak vysoký rozdíl ve skóre," uvedl trenér František Urban.