Kerberová - Giorgiová 6:2, 6:7, 6:3Německá vítězka z roku 2016 postupuje do 4. kola, dál jde i Halepová

Melbourne/Praha

Sedmnáctá nasazená Angelique Kerberová postoupila do osmifinále Australian Open po výhře nad Italkou Camilou Giorgiovou. Vítězka turnaje v Melbourne z roku 2016 uspěla po třísetovém boji po setech 6:2, 6:7, 6:3. Postupuje i Rumunka Halepová, naopak končí šestá nasazená Bencicová. Švýcarka prohrála s Estonkou Kontaveitovou jasně 0:6 a 1:6.

Německá tenistka Angelique Kerberová v zápase třetího kola Australian Open.

Nenápadně a ve stínu Sereny Williamsové a dalších dokráčela Němka Angelique Kerberová hned ke třem grandslamovým triumfům. O už svůj druhý na Australian Open může stále reálně uvažovat i v letošním roce.

Ve třetím kole měla dost práce s italskou kráskou Camilou Giorgiovou. Tenistka, která se v současné chvíli nachází až na 102. místě světového žebříčku, zatápěla favoritce především v druhém setu, který dokonce ve zkrácené hře vyhrála.

V rozhodujícím dějství už znovu tahala za delší konec Kerberová a v souboji dvou stylů, uspěl ten méně ofenzivní. Světová osmnáctka v zápase vyhrála hned 75% výměn po svém prvním podání a po více než dvou hodnách se radovala z postupu do svého už sedmého melbournského osmifinále.

Rumunská jednička Halepová postupuje

Rumunka do zápasu s Kazaškou vstoupila skvěle, hned v úvodu sebrala soupeřce podání a ujala se vedení 2:0. Vzápětí však i ona přišla o své podání, to ale bylo od Putintsevové vše. V setu nedokázala vyhrát už ani jeden gem a ztratila ho 1:6.

Ve druhém setu si hráčky držely svá podání až do 5. respektive 6. gemu. Nejprve ho ztratila Putintsevová, pak i Halepová, jenže Kazaška si na rozdíl od Rumunky hned následující podání nepohlídala a prohrávala 3:5. Nakonec Halepová získala 2. set v poměru 6:4.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih zápasu Putincevové s HalepovouVideo: sntv

Nasazená šestka Bencicová končí

Švýcarská tenistka do zápasu nevstoupila vůbec dobře a během pár minut jí Estonka nadělila kanára. Průběh druhého setu se moc od toho prvního nelišil, jen v tom, že Švýcarka aspoň jeden gem uhrála a prohrála tedy 1:6.

Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 71 milionů australských dolarů):
Muguruzaová (Šp.) - Svitolinová (5-Ukr.) 6:1, 6:2
Bertensová (9-Niz.) - Dijasová (Kaz.) 6:2, 7:6 (7:3)
Dvouhra mužů - 3. kolo
Nadal (1-Šp.) - Carreňo (27-Šp.) 6:1, 6:2, 6:4
Thiem (5-Rak.) - Fritz (29-USA) 6:2, 6:4, 6:7 (5:7), 6:4
Monfils (10-Fr.) - Gulbis (Lot.) 7:6 (7:2), 6:4, 6:3
Rubljov (17-Rus.) - Goffin (11-Belg.) 2:6, 7:6 (7:3), 6:4, 7:6 (7:4)
A. Zverev (7-Něm.) - Verdasco (Šp.) 6:2, 6:2, 6:4
Wawrinka (15-Švýc.) - Isner (19-USA) 6:4, 4:1 skreč.
Medveděv (4-Rus.) - Popyrin (Austr.) 6:4, 6:3, 6:2
Kyrgios (23-Austr.) - Chačanov (16-Rus.) 6:2, 7:6 (7:5), 6:7 (6:8), 6:7 (7:9), 7:6 (10:8)
Čtyřhra - 2. kolo:
Strýcová, Sie Šu-wej (1-ČR/Tchaj-wan) - Davisová, Golubicová (USA/Švýc.) 6:1, 7:5
Krejčíková, Siniaková (4-ČR) - Flipkensová, Townsendová (Belg./USA) 3:6, 6:1, 6:3
McNallyová, Gauffová (USA) - Peschkeová, Schuursová (8-ČR/Niz.) 6:3, 6:4
Arruabarrenaová, Džabúrová (Šp./Tun.) - Voráčová, Peraová (ČR/USA) 6:2, 6:4