Cyklista Impey v Austrálii útočí na třetí titul za sebou

Victor Harbour (Austrálie)

Jihoafrický cyklista Daryl Impey zaútočil v předposlední etapě Tour Down Under na třetí titul za sebou. Vítěz předchozích dvou ročníků závodu, který v Austrálii tradičně zahajuje sezonu World Tour, se před nedělní závěrečnou etapou ujal vedení v průběžném pořadí o dvě sekundy před domácím Richiem Portem.

Cyklista Daryl Impey

Před dnešní pátou etapou ztrácel jezdec stáje Mitchelton-Scott na Portea tři sekundy, na trati dlouhé 149,1 kilometru se mu ale podařilo získat bonusové sekundy na sprinterských prémiích a rivala předstihl.

Dojezd hlavní skupiny, která se v závěru vytvořila po sérii pokusů o únik, vyhrál Ital Giacomo Nizzolo před krajanem Simonem Consonnim. Třetí skončil Ir Sam Bennett. Impey byl desátý a Porte osm míst za ním. Český jezdec Josef Černý z týmu CCC dojel na 115. místě ve skupině, která nabrala manko více než šest a půl minuty.