Kooperativa NBL 2023/2024

V Königssee opět dominoval Friedrich. Dvořákův dvojbob skončil desátý

Světový pohár bobistů pokračoval v německé baště tohoto sportu Königssee. V mužském závodě dvojbobů se představilo české duo Dominik Dvořák a Dominik Suchý. Po vydařeném prvním kole bylo sedmé, jenže chyby ve druhém kole je stály lepší umístění. Nakonec čeští bobisté uzavřeli desítku, do níž se dostali potřetí za sebou.

Dvojbob Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/AP autor: Hanns Pennink

Opět zvítězil německý suverén Francesco Friedrich, i po velké chybě v druhé jízdě měl v cíli více než půlsekundový náskok před Justinem Krippsem z Kanady.

Po úvodní jízdě byli Dvořák se Suchým sedmí a od druhého Němce Richarda Oelsnera je dělilo pouze 15 setin sekundy. Druhé kolo ale české posádce nevyšlo, zajela v něm až šestnáctý čas. O desáté místo se shodným výkonem podělila s jihokorejskými bobisty.

V průběžném pořadí SP zůstal Dvořák po pěti závodech osmý. Suchý s ním jel v sezoně podruhé, v prosinci obsadili v Lake Placid 16. místo. Častějším brzdařem českého dvojbobu je Jakub Nosek, s nímž byl Dvořák v lednu šestý v La Plagne a devátý v Innsbrucku.

Mezi ženami slavila vedoucí posádka seriálu Světového poháru, Kaillie Humphriesová – Sylvia Hoffmannová. Američanky zvítězily o pouhé tři setiny sekundy před Němkami Nolteovými.

SP v jízdě na bobech v Königssee (Německo):

Dvojboby: 1. Friedrich, Margis (Něm.) 1:38,66 (49,27+49,39), 2. Kripps, Stones (Kan.) -0,51 (49,56+49,61), 3. Walther, Schwenzfeier (Něm.) -0,53 (49,54+49,65), ...10. Dvořák, Suchý (ČR) -1,05 (49,69+50,02).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 8 závodů): 1. Friedrich 1110, 2. Kripps 882, 3. Vogt (Švýc.) 864, ...8. Dvořák 688.