Centimetry od katastrofy. Kanadský obránce měl v NHL štěstí v neštěstí

Štěstí v neštěstí měl v pondělním utkání NHL proti New Jersey třicetiletý kanadský obránce hokejistů Ottawy Mark Borowiecki. Asistenta kapitána Senátorů dělily jen centimetry od poranění oka.

Obránce Ottawy Mark Borowiecki s tržným zraněním pod pravým okem.

Borowiecki se v 51. minutě zápasu snažil Blaku Colemanovi zatarasit cestu do útočného pásma, když ho útočník Devils nešťastně zasáhl čepelí hokejky do obličeje.

Zadák Ottawy okamžitě, ještě v nepřerušené hře, zamířil do kabiny na šití. Po pár minutách si všichni mohli oddechnout. Borowiecki vyvázl pouze s tržnou ránou pod pravým okem a následně se ještě vrátil do zápasu, který dohrál a pomohl svému týmu k zisku bodu za prohru 3:4 v samostatných nájezdech.

Přesto ho v jednu chvíli museli rozhodčí vykázat v ledu, neboť se mu tržná rána znovu otevřela a začala krvácet.

Borowiecki jako by nepříjemné zákroky přitahoval. V předminulé sezoně v utkání s Rangers upadl po souboji s Brendanem Smithem hlavou na mantinel, utrpěl otřes mozku a na chvíli zůstal v bezvědomí.