Tenis - 30.01.2020 06:41

Sen o finále sa rozplynul, Polášek zlyhal na podaní

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovensko-chorvátska dvojica Filip Polášek a Ivan Dodig si nezabojujú o grandslamový titul na Australian Open. V 139-minútovom semifinálovom súboji ich zastavili domáci Max Purcell a Luke Saville 1:2 na sety. Tí budú teraz bojovať o prvý doubleový titul pre Austrálčanov na tomto podujatí od roku 1997. Vtedy sa tešili pár Todd Woodbridge - Mark Woodforde.

Obe strany dlho držali svoj servis a o prvom sete sa rozhodovalo až v tiebreaku. Ten strhli na svoju stranu Dodig s Poláškom v pomere 9:7 a dostali sa na koňa. Z toho ich však Purcell so Savillom rýchlo zosadili v sete číslo dva, v ktorom síce sami raz stratili podanie, no dva brejky im umožnili víťazstvo 6:3. Dodig s Poláškom, ktorí v Rod Laver Arene plnili úlohu favorita, rozhodujúce dejstvo nezvládli a poslednú štvorhru na turnaji si nezahrajú.

Súbežne prebiehala aj druhá semifinálová konfrontácia, ktorú ovládol Američan Ram Rajeev s Britom Joem Salisburym. Rovnako šlo o výhru 2:1 na sety, pričom prvý set patril súperom. Alexander Bublik a Michail Kukuškin však druhý a tretí set stratili pomerom 3:6 respektíve 4:6.

Max Purcell, Luke Saville (Aus.) - Ivan Dodig, Filip Polášek (Chor./SR-4) 6:7 (7), 6:3, 6:4
Rajeev Ram, Joe Salisbury (USA/V. Brit.-11) - Alexander Bublik, Michail Kukuškin (Kazach.) 4:6, 6:3, 6:4