Počasí dnes10 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek
Bez reklam

Jihostroj s přehledem porazil Ústí

Netradičně v 19 hodin přivítal českobudějovický Jihostroj na svém hřišti soupeře ze dna tabulky, Ústí nad Labem. Domácí, kteří bojují o co nejlepší pozici před play off, byli v tomto střetnutí jasným favoritem. Jihostroj nastoupil povzbuzený vydařeným výkonem v Lize mistrů proti momentálně nejlepšímu světovému klubu, italské Civitanově. Tam sice Jihočeši prohráli 1:3, ale volejbalovým velikánům byli důstojnými soupeři.

Síla loňského šampiona byla znát hned v úvodu především v kvalitě servisu. De Amo, Fila, ale hlavně Šotola drtili ústecké přihrávače, kteří si s jejich projektily nevěděli rady. Domácí přidali i razantní útok a první set byl jasnou záležitostí.

Sestavy na obou stranách zůstaly i ve druhém setu stejné. Jihostroj nepolevil v tlaku a připisoval body, na 15:7 zvyšoval blokem Todua. Trenér Dvořák nechal odpočívat španělského dirigenta de Ama a Šotolu, na palubovku poslal mladého Piskáčka a zkušeného univerzála Křesťana. Jihostroj dopustil jen kosmetickou úpravu stavu, ale zisk druhé sady měl pevně ve svých rukou.

Severočeši jen těžko hledali nějakou zbraň. Do třetího setu přišel do základu hostů smečař Šulava (vystřídal Kobolku), domácí šli do třetího dějství se sestavou z úvodu utkání. Ústečtí měli stále velké problémy s příjmem podání, i proto jejich útok často končil na blocích domácích hráčů. Přesto se hostující tým přiblížil na tři body (9:12), víc ale Šotola tvrdou smečí nedovolil. De Amo se mohl opřít o všechny své spoluhráče, na druhé straně sítě se prosazovali kapitán Kramar a Chilan Parrauirre. Jihostroj žádné překvapení nepřipustil, suverénně potvrdil roli favorita, když mečbol proměnil Tomáš Fila.

VK Jihostroj České Budějovice – SKV Ústí nad Labem 3:0 (10, 17, 17)

Rozhodčí: Velinov E., Dušek P. Počet diváků: 890

Jihostroj: Zmrhal, Todua, De Amo, Fila, Onrovič, Šotola, libero Kryštof. Střídali: Křesťan, Piskáček

Ústí: Tibitanzl, Melcher, Kobolka, Beer, Kramar, Parraguirr, libero Kořínek. Střídali: Kasan,

Ohlasy

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice)„Tři sety koncentrovaného výkonu. 3:0 výhra spokojenost.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice)„Dneska jsme Ústí zatlačili servisem. A následnou obranou jsme Ústí k ničemu nepustili. Jsem rád, že tendence našich výkonů je stoupající.“

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem)„Dneska domácí ukázali, jak kvalitní mají servis. To byl asi největší rozdíl mezi námi. Domácí zaslouženě vyhráli.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem)„Jihostroj byl dneska jednoznačně lepší.“

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Dan Kubát

Štítky Jihostroj, výhra, doma, Ústí, VK Jihostroj České Budějovice, Liga mistrů UEFA, Ústí nad Labem, Tomáš Fila, SK Volejbal Ústí nad Labem, Radek Mach, Jakub Salon