Létající Holanďan Van der Poel obhájil světový titul v cyklokrosu, Češi závod nedokončili

Nizozemec Mathieu van der Poel obhájil titul mistra světa v cyklokrosu. Pro celkově třetí triumf v elitní kategorii si v neděli v Dübendorfu dojel po suverénním výkonu s velkým náskokem.

Dübendorf (Aktualizováno: 17:35 2. 2. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Před druhým Britem Thomasem Pidcockem zvítězil o minutu a 20 sekund. Bronz vybojoval nejlepší ze zástupců belgické cyklokrosové velmoci Toon Aerts, který na vítěze ztratil minutu a 45 sekund.

Nizozemský fenomén Van der Poel se stal potřetí za sebou cyklokrosovým mistrem Evropy

Číst článek

Ani jeden ze tří českých reprezentantů náročný závod na rozblácené trati nedokončil. Jan Nesvadba, Michael Boroš i překvapivý mistr republiky Emil Hekele byli v závěru kvůli velké časové ztrátě staženi z trati.

„Byla to bída s nouzí. Je sice hezký, že jsem skončil jako nejlepší český závodník, ale dopadli jsme, jak jsme dopadli. Žádná sláva to rozhodně nebyla,“ řekl v rozhovoru s novináři osmadvacetiletý Nesvadba.

Pětadvacetiletý Van der Poel, který se prosazuje i na silnici a v závodech horských kol, navázal na pět let starý titul z Tábora a loňský triumf z dánského Bogense.

Mistrovství světa v cyklokrosu v Dübendorfu (Švýcarsko):

Muži elite: 1. M. Van der Poel (Niz.) 1:08:52, 2. Pidcock (Brit.) -1:20, 3. Toon Aerts -1:45, 4. Van Aert -2:04, 5. L. Sweeck -2:32, 6. M. Vanthourenhout (všichni Belg.) -3:12, 7. Van Kessel (Niz.) -3:52, 8. Merlier -4:32, 9. Hermans -4:48, 10. Iserbyt (všichni Belg.) -5:11, ...Boroš, Hekele, Nesvadba (všichni ČR) nedokončili.

Junioři: 1. Nys 38:50, 2. Belmans -31, 3. Verstrynge (všichni Belg.) -38, ...14. Zatloukal -2:01, 15. Stránský -2:17, 27. M. Kopecký -4:07, 43. Jindřich -5:42, 49. Fiala (všichni ČR) -6:27.

Ženy do 23 let: 1. Norbertová-Riberolleová (Fr.) 48:31, 2. Vasová (Maď.) -27, 3. Kayová (Brit.) -40, ...23. Švihálková (ČR) -9:49.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít