Útočník Faksa si v NHL připsal 18. bod v sezoně. Pomohl tak k vítězství Dallasu nad New York Rangers

Český hokejový útočník Radek Faksa pomohl asistencí na vítězný gól Blakea Comeaua k výhře Dallasu v pondělním utkání NHL na ledě New York Rangers 5:3. Šestadvacetiletý opavský rodák si připsal 18. bod v sezoně. Stars i díky jeho příspěvku zvítězili potřetí z posledních čtyřech zápasů a posunuli se na třetí místo Západní konference.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní podíl na vítězství Dallasu měl útočník Joe Pavelski, který vstřelil dvě branky. Zkušený americký útočník se v první třetině prosadil dvakrát během 16 sekund v přesilových hrách a otočil stav utkání na 2:1 pro Stars. Rangers ještě do konce první části vyrovnali zásluhou Bretta Howdena. Dallas o své výhře rozhodl ve druhé třetině, kdy dvěma góly odskočil do dvoubrankového trháku.

Hattrick Marka Pysyka

Kanadský obránce zaskakující v útoku Mark Pysyk rozhodl hattrickem o vítězství Floridy v Torontu 5:3. Panthers čtyřmi brankami ve třetí třetině otočili stav z 1:3 na 5:3. V dresu Maple Leafs vstřelil jeden gól Auston Matthews a se 37 trefami se posunul na druhé místo v tabulce střelců NHL po bok Alexandra Ovečkina z Washingtonu. V čele boje o Maurice Richard Trophy je s 38 góly český kanonýr David Pastrňák.

Philadelphia bojující o play-off porazila trápící se Detroit 3:0 a posunula se na šesté místo Východní konference. Flyers zvítězili posedmé z posledních deseti utkání, naopak Red Wings si připsali už devátou prohru v řadě.

Výsledky NHL:

Toronto - Florida 3:5 (0:1, 2:0, 1:4)
Branky: 24. Tavares, 40. W. Nylander, 41. Matthews - 12., 43., 60. Pysyk, 44. Huberdeau, 51. Hoffman. Střely na branku: 35:22. Diváci: 19 156. Hvězdy zápasu: 1. Pysyk, 2. Hoffman, 3. Matheson (všichni Florida).

Detroit - Philadelphia 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 30. Laughton, 43. K. Hayes, 58. Niskanen. Střely na branku: 16:31. Diváci: 17 526. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Laughton (oba Philadelphia), 3. Bernier (Detroit).

NY Rangers - Dallas 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)
Branky: 3. Bučněvič, 16. B. Howden, 54. Lemieux - 9. a 9. Pavelski, 28. Johns, 32. Comeau (Faksa), 46. Perry. Střely na branku: 36:21. Diváci: 15 779. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Johns (oba Dallas), 3. Lemieux (NY Rangers).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít