Worldtourové týmy obsadily stupně vítězů v 1. etapě australského Jayco Herald Sun Tour. Ve spurterském dojezdu kompletního pelotonu zvítězil Alberto Dainese (Team Sunweb), druhé místo bral Kaden Groves (Mitchelton Scott) a třetí Moreno Hofland (EF Pro Cycling).
V krásném počasí odstartoval v jihovýchodním cípu Austrálie nejstarší etapový závod tohoto kontinentu – 67. ročník Jayco Herald Sun Tour. V itineráři je 5 etap v celkové délce přes 600 kilometrů, první a poslední etapa jsou rovinaté, střední část závodu se podívá i do výšek 1500 m n.m..
Ve startovní listině chybí obhájci loňského titulu – tým Ineos a Dylan Van Baarle, ale jsou zde čtyři wourltourové týmy – Mitchelton Scott, Team Sunweb, EF Pro Cycling a Israel Start-Up Nation. Ty doplňuje několik australských týmů, japonský Kinan Cycling Team nebo například americko-kanadský tým mladíků do 21 let Aevolo.
První etapa, dlouhá 122 km, vedla z Nagambie do Sheppartonu, a to téměř po rovině. Již po 9,5 km si první sprinterské body připsal Roy Eefting z týmu Sapura Cycling. Brzy poté se vytvořil denní únik ve složení Ryan Thomas (ARA Pro Racing Sunshine Coast), Conor Murtagh (Oliver’s Real Food Racing), Ben Hill (Team BridgeLane) a Charles-Etienne Chretien (Aevolo). K nim se později připojil Jesse Coyle (Nero Continental) a kvintet vybudoval maximální náskok něco přes tři minuty.
V pelotonu během závodu došlo k pádu, ze kterého vyšel dosti pošramocený lídr australského týmu BridgeLane Nicholas White, ale podařilo se mu etapu dokončit a doufá prý ve vítězství v jiné etapě.
Druhou sprinterskou prémii na 20. kilometru před cílem vyhrál Benjamin Hill. Peloton v tu dobu díky týmům Sunweb, EF Pro Cycling a Israel Start-Up Nation již rychle stahoval náskok uprchlíků. Hill se proto rozhodl k útoku na svoje kolegy v úniku, odskočil osamocen na úplné čelo závodu a vybojoval alespoň cenu pro největšího bojovníka dne. Dojeti byli všichni zhruba pět kilometrů před cílem.
Spurt se otvíral na široké silnici. Na čele se drželi jezdci EF Pro Cycling a vláček Mitcheltonu se ocitl v nevýhodné pozici pár metrů za špicí. Max Kanter však ukázkově protáhl Daineseho poslední pravou zatáčkou, dostal ho zhruba na páté místo a jednadvacetiletý Ital dokázal nakonec spurt vyhrát. Také druhému v pořadí, Australanu Kadenu Grovesovi, je teprve 21 let, pouze třetí Holanďan Moreno Hofland je zkušenější.
Jayco Herald Sun Tour 2020, 1. etapa
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alberto Dainese | SUN | 2:36:42 | |
2 | Kaden Groves | MTS | + 0:00:00 | |
3 | Moreno Hofland | EF1 | + 0:00:00 | |
4 | Mihkel Räim | ISN | + 0:00:00 | |
5 | Godfrey Slattery | AUS | + 0:00:00 | |
6 | Michael Rice | ACA | + 0:00:00 | |
7 | Roy Eefting | TSC | + 0:00:00 | |
8 | Yasuharu Nakajima | KIN | + 0:00:00 | |
9 | Tom Scully | EF1 | + 0:00:00 | |
10 | Thomas Bolton | OLI | + 0:00:00 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alberto Dainese | SUN | 2:36:42 | |
2 | Kaden Groves | MTS | + 0:00:00 | |
3 | Moreno Hofland | EF1 | + 0:00:00 | |
4 | Mihkel Räim | ISN | + 0:00:00 | |
5 | Godfrey Slattery | AUS | + 0:00:00 | |
6 | Michael Rice | ACA | + 0:00:00 | |
7 | Roy Eefting | TSC | + 0:00:00 | |
8 | Yasuharu Nakajima | KIN | + 0:00:00 | |
9 | Tom Scully | EF1 | + 0:00:00 | |
10 | Thomas Bolton | OLI | + 0:00:00 | |
11 | Luke Mudgway | BSC | + 0:00:00 | |
12 | Scott McGill | AEV | + 0:00:00 | |
13 | Tyler Stites | AEV | + 0:00:00 | |
14 | James Whelan | EF1 | + 0:00:00 | |
15 | Neilson Powless | EF1 | + 0:00:00 | |
16 | Ben Carman | NER | + 0:00:00 | |
17 | Hayden McCormick | BSC | + 0:00:00 | |
18 | Craig Wiggins | STG | + 0:00:00 | |
19 | Myles Stewart | NER | + 0:00:00 | |
20 | Samuel Jenner | BLN | + 0:00:00 | |
21 | Ayden Toovey | BLN | + 0:00:00 | |
22 | Kees Duyvesteyn | BLN | + 0:00:00 | |
23 | Cade Bickmore | AEV | + 0:00:00 | |
24 | Max Kanter | SUN | + 0:00:00 | |
25 | Simon Yates | MTS | + 0:00:00 | |
26 | Dion Smith | MTS | + 0:00:00 | |
27 | Salvador Guardiola | KIN | + 0:00:00 | |
28 | Robert Power | SUN | + 0:00:00 | |
29 | Guillaume Boivin | ISN | + 0:00:00 | |
30 | Jai Hindley | SUN | + 0:00:00 | |
31 | Omer Goldstein | ISN | + 0:00:00 | |
32 | Carter Turnbull | AUS | + 0:00:00 | |
33 | Conor Leahy | AUS | + 0:00:00 | |
34 | Jay Vine | NER | + 0:00:00 | |
35 | Damien Howson | MTS | + 0:00:00 | |
36 | Jesse Ewart | TSC | + 0:00:00 | |
37 | Bentley Niquet-Olden | NER | + 0:00:00 | |
38 | Sean McElroy | AEV | + 0:00:00 | |
39 | Ben Hill | BLN | + 0:00:00 | |
40 | Alex Cataford | ISN | + 0:00:00 | |
41 | Ari Scott | BSC | + 0:00:00 | |
42 | Ethan Batt | BSC | + 0:00:00 | |
43 | James Oram | BSC | + 0:00:00 | |
44 | Yudai Arashiro | KIN | + 0:00:00 | |
45 | Cameron Meyer | MTS | + 0:00:00 | |
46 | Conor Schunk | AEV | + 0:00:00 | |
47 | Charles-Étienne Chrétien | AEV | + 0:00:00 | |
48 | Calan White | AUS | + 0:00:00 | |
49 | Rudy Porter | AUS | + 0:00:00 | |
50 | Ben Metcalfe | BLN | + 0:00:00 | |
51 | Nick Schultz | MTS | + 0:00:00 | |
52 | Xander White | BSC | + 0:00:00 | |
53 | Josh Kench | BSC | + 0:00:00 | |
54 | Thomas Lebas | KIN | + 0:00:00 | |
55 | Connor Reardon | STG | + 0:00:00 | |
56 | Hiroshi Tsubaki | KIN | + 0:00:00 | |
57 | Alex Heaney | STG | + 0:00:00 | |
58 | Liam White | OLI | + 0:00:00 | |
59 | Sebastian Berwick | STG | + 0:00:00 | |
60 | Lachlan Morton | EF1 | + 0:00:00 | |
61 | Sebastian Presley | OLI | + 0:00:00 | |
62 | Marcos García | KIN | + 0:00:00 | |
63 | Michael Storer | SUN | + 0:00:00 | |
64 | Aidan McNeil | AEV | + 0:00:00 | |
65 | James Piccoli | ISN | + 0:00:00 | |
66 | Brendon Davids | OLI | + 0:00:00 | |
67 | Genki Yamamoto | KIN | + 0:00:00 | |
68 | Jonas Rutsch | EF1 | + 0:00:00 | |
69 | Michael Potter | ACA | + 0:00:00 | |
70 | Ashley Mackay | ACA | + 0:00:00 | |
71 | Marcus Culey | TSC | + 0:00:00 | |
72 | Dylan McKenna | NER | + 0:00:00 | |
73 | Mitchell Docker | EF1 | + 0:00:00 | |
74 | Daniel Gandy | STG | + 0:00:00 | |
75 | Florian Stork | SUN | + 0:00:00 | |
76 | Chris Miller | NER | + 0:00:00 | |
77 | Sam Hill | BLN | + 0:00:00 | |
78 | Mark O'Brien | AUS | + 0:00:00 | |
79 | Joel Yates | STG | + 0:00:00 | |
80 | David Williams | AUS | + 0:00:00 | |
81 | Sebastian Barrett | ACA | + 0:00:00 | |
82 | Hakimi Ajis | TSC | + 0:00:00 | |
83 | Michael Freiberg | ACA | + 0:00:00 | |
84 | Riley Flemming | OLI | + 0:00:00 | |
85 | Daniel Di Domenico | ACA | + 0:00:00 | |
86 | Angus Lyons | OLI | + 0:00:00 | |
87 | Alex Dowsett | ISN | + 0:00:00 | |
88 | Asbjørn Andersen | SUN | + 0:00:00 | |
89 | Sam Bewley | MTS | + 0:00:18 | |
90 | Benjamin Perry | ISN | + 0:00:18 | |
91 | Ryan Thomas | ACA | + 0:00:18 | |
92 | Ryan Cavanagh | STG | + 0:00:18 | |
93 | Jesse Coyle | NER | + 0:01:13 | |
94 | Conor Murtagh | OLI | + 0:03:18 | |
95 | Nick White | BLN | + 0:03:18 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alberto Dainese | SUN | 2:36:32 | |
2 | Kaden Groves | MTS | + 0:00:04 | |
3 | Moreno Hofland | EF1 | + 0:00:06 | |
4 | Roy Eefting | TSC | + 0:00:07 | |
5 | Ben Hill | BLN | + 0:00:07 | |
6 | Craig Wiggins | STG | + 0:00:09 | |
7 | Charles-Étienne Chrétien | AEV | + 0:00:09 | |
8 | Mihkel Räim | ISN | + 0:00:10 | |
9 | Godfrey Slattery | AUS | + 0:00:10 | |
10 | Michael Rice | ACA | + 0:00:10 | |
11 | Yasuharu Nakajima | KIN | + 0:00:10 | |
12 | Tom Scully | EF1 | + 0:00:10 | |
13 | Thomas Bolton | OLI | + 0:00:10 | |
14 | Luke Mudgway | BSC | + 0:00:10 | |
15 | Scott McGill | AEV | + 0:00:10 | |
16 | Tyler Stites | AEV | + 0:00:10 | |
17 | James Whelan | EF1 | + 0:00:10 | |
18 | Neilson Powless | EF1 | + 0:00:10 | |
19 | Ben Carman | NER | + 0:00:10 | |
20 | Hayden McCormick | BSC | + 0:00:10 | |
21 | Myles Stewart | NER | + 0:00:10 | |
22 | Samuel Jenner | BLN | + 0:00:10 | |
23 | Ayden Toovey | BLN | + 0:00:10 | |
24 | Kees Duyvesteyn | BLN | + 0:00:10 | |
25 | Cade Bickmore | AEV | + 0:00:10 | |
26 | Max Kanter | SUN | + 0:00:10 | |
27 | Simon Yates | MTS | + 0:00:10 | |
28 | Dion Smith | MTS | + 0:00:10 | |
29 | Salvador Guardiola | KIN | + 0:00:10 | |
30 | Robert Power | SUN | + 0:00:10 | |
31 | Guillaume Boivin | ISN | + 0:00:10 | |
32 | Jai Hindley | SUN | + 0:00:10 | |
33 | Omer Goldstein | ISN | + 0:00:10 | |
34 | Carter Turnbull | AUS | + 0:00:10 | |
35 | Conor Leahy | AUS | + 0:00:10 | |
36 | Jay Vine | NER | + 0:00:10 | |
37 | Damien Howson | MTS | + 0:00:10 | |
38 | Jesse Ewart | TSC | + 0:00:10 | |
39 | Bentley Niquet-Olden | NER | + 0:00:10 | |
40 | Sean McElroy | AEV | + 0:00:10 | |
41 | Alex Cataford | ISN | + 0:00:10 | |
42 | Ari Scott | BSC | + 0:00:10 | |
43 | Ethan Batt | BSC | + 0:00:10 | |
44 | James Oram | BSC | + 0:00:10 | |
45 | Yudai Arashiro | KIN | + 0:00:10 | |
46 | Cameron Meyer | MTS | + 0:00:10 | |
47 | Conor Schunk | AEV | + 0:00:10 | |
48 | Calan White | AUS | + 0:00:10 | |
49 | Rudy Porter | AUS | + 0:00:10 | |
50 | Ben Metcalfe | BLN | + 0:00:10 | |
51 | Nick Schultz | MTS | + 0:00:10 | |
52 | Xander White | BSC | + 0:00:10 | |
53 | Josh Kench | BSC | + 0:00:10 | |
54 | Thomas Lebas | KIN | + 0:00:10 | |
55 | Connor Reardon | STG | + 0:00:10 | |
56 | Hiroshi Tsubaki | KIN | + 0:00:10 | |
57 | Alex Heaney | STG | + 0:00:10 | |
58 | Liam White | OLI | + 0:00:10 | |
59 | Sebastian Berwick | STG | + 0:00:10 | |
60 | Lachlan Morton | EF1 | + 0:00:10 | |
61 | Sebastian Presley | OLI | + 0:00:10 | |
62 | Marcos García | KIN | + 0:00:10 | |
63 | Michael Storer | SUN | + 0:00:10 | |
64 | Aidan McNeil | AEV | + 0:00:10 | |
65 | James Piccoli | ISN | + 0:00:10 | |
66 | Brendon Davids | OLI | + 0:00:10 | |
67 | Genki Yamamoto | KIN | + 0:00:10 | |
68 | Jonas Rutsch | EF1 | + 0:00:10 | |
69 | Michael Potter | ACA | + 0:00:10 | |
70 | Ashley Mackay | ACA | + 0:00:10 | |
71 | Marcus Culey | TSC | + 0:00:10 | |
72 | Dylan McKenna | NER | + 0:00:10 | |
73 | Mitchell Docker | EF1 | + 0:00:10 | |
74 | Daniel Gandy | STG | + 0:00:10 | |
75 | Florian Stork | SUN | + 0:00:10 | |
76 | Chris Miller | NER | + 0:00:10 | |
77 | Sam Hill | BLN | + 0:00:10 | |
78 | Mark O'Brien | AUS | + 0:00:10 | |
79 | Joel Yates | STG | + 0:00:10 | |
80 | David Williams | AUS | + 0:00:10 | |
81 | Sebastian Barrett | ACA | + 0:00:10 | |
82 | Hakimi Ajis | TSC | + 0:00:10 | |
83 | Michael Freiberg | ACA | + 0:00:10 | |
84 | Riley Flemming | OLI | + 0:00:10 | |
85 | Daniel Di Domenico | ACA | + 0:00:10 | |
86 | Angus Lyons | OLI | + 0:00:10 | |
87 | Alex Dowsett | ISN | + 0:00:10 | |
88 | Asbjørn Andersen | SUN | + 0:00:10 | |
89 | Ryan Thomas | ACA | + 0:00:26 | |
90 | Sam Bewley | MTS | + 0:00:28 | |
91 | Benjamin Perry | ISN | + 0:00:28 | |
92 | Ryan Cavanagh | STG | + 0:00:28 | |
93 | Jesse Coyle | NER | + 0:01:23 | |
94 | Nick White | BLN | + 0:03:26 | |
95 | Conor Murtagh | OLI | + 0:03:28 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alberto Dainese | SUN | 10 | |
2 | Kaden Groves | MTS | 8 | |
3 | Roy Eefting | TSC | 6 | |
4 | Ben Hill | BLN | 6 | |
5 | Moreno Hofland | EF1 | 6 | |
6 | Mihkel Räim | ISN | 4 | |
7 | Ryan Thomas | ACA | 4 | |
8 | Nick White | BLN | 4 | |
9 | Craig Wiggins | STG | 2 | |
10 | Charles-Étienne Chrétien | AEV | 2 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | Alberto Dainese | SUN | 2:36:32 | |
2 | Kaden Groves | MTS | + 0:00:04 | |
3 | Craig Wiggins | STG | + 0:00:09 | |
4 | Charles-Étienne Chrétien | AEV | + 0:00:09 | |
5 | Godfrey Slattery | AUS | + 0:00:10 | |
6 | Thomas Bolton | OLI | + 0:00:10 | |
7 | Scott McGill | AEV | + 0:00:10 | |
8 | Tyler Stites | AEV | + 0:00:10 | |
9 | Myles Stewart | NER | + 0:00:10 | |
10 | Kees Duyvesteyn | BLN | + 0:00:10 | |
11 | Cade Bickmore | AEV | + 0:00:10 | |
12 | Carter Turnbull | AUS | + 0:00:10 | |
13 | Conor Leahy | AUS | + 0:00:10 | |
14 | Bentley Niquet-Olden | NER | + 0:00:10 | |
15 | Sean McElroy | AEV | + 0:00:10 | |
16 | Ari Scott | BSC | + 0:00:10 | |
17 | Ethan Batt | BSC | + 0:00:10 | |
18 | Conor Schunk | AEV | + 0:00:10 | |
19 | Calan White | AUS | + 0:00:10 | |
20 | Rudy Porter | AUS | + 0:00:10 | |
21 | Ben Metcalfe | BLN | + 0:00:10 | |
22 | Xander White | BSC | + 0:00:10 | |
23 | Josh Kench | BSC | + 0:00:10 | |
24 | Connor Reardon | STG | + 0:00:10 | |
25 | Sebastian Berwick | STG | + 0:00:10 | |
26 | Sebastian Presley | OLI | + 0:00:10 | |
27 | Aidan McNeil | AEV | + 0:00:10 | |
28 | Jonas Rutsch | EF1 | + 0:00:10 | |
29 | Dylan McKenna | NER | + 0:00:10 | |
30 | Daniel Gandy | STG | + 0:00:10 | |
31 | David Williams | AUS | + 0:00:10 | |
32 | Sebastian Barrett | ACA | + 0:00:10 | |
33 | Hakimi Ajis | TSC | + 0:00:10 | |
34 | Riley Flemming | OLI | + 0:00:10 | |
35 | Daniel Di Domenico | ACA | + 0:00:10 |
P. | Jméno | Tým | Čas/Body | |
---|---|---|---|---|
1 | EF Pro Cycling | EF1 | 7:50:06 | |
2 | Aevolo | AEV | + 0:00:00 | |
3 | Team Sunweb | SUN | + 0:00:00 | |
4 | Mitchelton - Scott | MTS | + 0:00:00 | |
5 | Team Bridgelane | BLN | + 0:00:00 | |
6 | Israel Start-Up Nation | ISN | + 0:00:00 | |
7 | Black Spoke Pro Cycling Academy | BSC | + 0:00:00 | |
8 | Nero Continental | NER | + 0:00:00 | |
9 | Australia | AUS | + 0:00:00 | |
10 | Kinan Cycling Team | KIN | + 0:00:00 | |
11 | Team Sapura Cycling | TSC | + 0:00:00 | |
12 | Oliver's Real Food Racing | OLI | + 0:00:00 | |
13 | St George Continental Cycling Team | STG | + 0:00:00 | |
14 | Ara Pro Racing Sunshine Coast | ACA | + 0:00:00 |