Divoký debut v základu: Hušbauer zavěsil, následovaly obrat a žlutá

Autor: vmn, jam
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Líp se před svými novými fanoušky snad ani nemohl uvést. Josef Hušbauer po příchodu ze Slavii nastoupil poprvé v základní sestavě Drážďan a hned v úvodu zápasu jistým volejem poslal Dynamo do vedení. Jenže poslední tým tabulky druhé bundesligy nadějný výsledek ztratil a prohrál s Darmstadtem 2:3.

V Drážďanech už je skoro měsíc, se základní sestavou si ale Josef Hušbauer musel počkat, až bude úplně zdravý. A když se mu to povedlo, uvedl se dokonale: Už ve čtvrté minutě byl ve správný okamžik na správném místě. Šanci Linuse Wahlqvista ještě gólman Darmstadtu vychytal, jenže míč se snesl do okolí penaltového puntíku a tam zasvištěla vzduchem červerno-černá kopačka českého záložníka. Následná rána zapadla pod břevno a Josef Hušbauer mohl přijímat gratulace k prvnímu gólu za Dynamo.

Stadion Rudolfa Harbiga je na bouřlivou kulisu zvyklý, jenže to český záložník taky a předváděl se hlavně dopředu, po dlouhém sólu ve 36. minutě vytvořil střeleckou pozici Saschovi Horvathovi, jenže Rakušan pálil vysoko nad. V tu chvílí už ale Dynamo prohrávalo. Darmstadt během první půle s přehledem využil průchodné žluté obrany, výsledkem byly 3 góly za 35 minut.

Český záložník Josef Hušbauer v utkání druhé německé bundesligy v dresu Dynama Drážďany
Šanci na druhý gól měl slávista na hostování krátce po změně stran, jenže před brankou měl příliš málo času na zakončení, a tak o chvíli později pouze přihlížel, jak Patrick Schmidt hlavou snižuje. V tu chvíli byl na place už i druhý český středopolař Ondřej Petrák.

Dynamo sice vycítilo šanci, ale zbytek zápasu se mu vůbec nepovedl. Když se dvacet minut před koncem Schmidt radoval z druhého gólu a vyrovnání, zachytil VAR jednoho z jeho spoluhráčů v ofsajdu a ze stavu 3:3 nebylo nic.

„Na situaci jsem se už díval a nemám ponětí, proč gól neplatil,“ krčil rameny trenér Dynama Markus Kauczinski.

Skoro ve stejnou chvíli vyběhl na hřiště další debutant, jenže Dán Simon Makienok se zdržel pouze 7 minut, pak ho sudí vyrazil ze hřiště za šlápnutí na ruce hostujícího brankáře. Hušbauer se sice snažil protestovat, jenže výsledkem byla pouze žlutá karta.

Hušbauer před utkáním říkal, že druhá německá liga má větší kvalitu než nejvyšší česká soutěž. Teď se o její úrovni naplno přesvědčil. Jak vypadal? „Začal snově, dal hned branku, ale pak měl už jen málo překvapivých momentů,“ zhodnotil jeho výkon server sportbuzzer.de.

Po slušném vstupu do jara ve druhé bundeslize tak Dynamo znovu prohrálo a bude mít ještě hodně práce se záchranou, tým s dvěma Čechy na soupisce má nejhorší útok celé soutěže a na nesestupové pozice aktuálně čtyřbodovou ztrátu z posledního místa.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.