Švédsko přestřílelo Rusko 5:2 a k prvenství mu stačí bod proti Finsku

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Ve druhém utkání na Švédských hrách zvítězili domácí hokejisté nad Ruskem 5:2 a vedou turnaj bez ztráty bodu. Svěřencům trenéra Johana Garpenlöva stačí bez ohledu na výsledek duelu Česka s Ruskem k druhém triumfu za sebou po úspěchu na prosincovém Channel One Cupu neprohrát v neděli s Finskem v základní hrací době.

Švédové ve čtvrtek zdolali českou reprezentaci 2:1 a Rusové prohráli v Helsinkách s Finskem 0:3, takže zůstávají bez bodu poslední. Omlazený tým sborné stejně jako v úvodním duelu inkasoval i v Globenu hned v první minutě. Gólman Samonov ještě po Händemarkově teči Dahlbeckovy střely puk vyrazil, ale z dorážky do okryté branky otevřel skóre Marcus Nilsson.

V závěru úvodního dějství pomohla po Podkolzinově pokusu Larsi Johanssonovi tyč. Švédové zvýšili v polovině druhé třetiny v přesilové hře, kdy Lundkvistovo nahození tečoval Fagemo. Devatenáctiletý talent, který byl nejproduktivnějším hráčem a nejlepším střelcem. mistrovství světa dvacítek v Ostravě a Třinci na přelomu roku, ozdobil gólem svou premiéru v reprezentaci.

Artyom Galimov švédského brankáře Larse Johanssona nepřekonal

V 35. minutě vedli domácí už 3:0. Bromé trefil po bekhendovém blafáku pravou tyč a z dorážky doklepl puk Sylvegard. Ve 39. minutě se prosadil z levého kruhu Rafikov, ale sudí Kova a Brännare gól po zhlédnutí videa neuznali kvůli Kajumovově ataku švédského gólmana.

Lars Johansson přišel o čisté konto ve 48. minutě, kdy se před něj šikovně natlačil Porjadin a nadvakrát jej překonal. Hned za 64 sekund odpověděl Bengtsson, který po Nilssonově přihrávce zasunul puk bekhendem mezi Samonovovy betony. V 51. minutě se v přesilové hře radoval po ráně od modré čáry opět Bengtsson. Rusové ještě zkorigovali díky Kudrjavcevovi, který proměnil Zernovovu ideální přihrávku.

Góly

Domácí: 00:46. Nilsson, 30:46. Fagemo, 34:45. Sylvegard, 48:08. Bengtsson, 50:59. Bengtsson

Hosté: 47:04. Porjadin, 53:33. Kudrjavcev

Sestavy

Domácí: Lars Johansson (Hellberg) – Pudas, Tömmernes (A), Lundkvist, Dahlbeck (A), Bengtsson, Lundberg – C. Klingberg (C), Händemark, Everberg – Strömwall, O. Lindberg, Nilsson – Rydahl, Bristed, Sylvegard – Linus Johansson, Bromé, Fagemo.

Hosté: Samonov (Bobkov) – Ljamkin, Galenjuk, Ar. Sergejev, Rafikov (A), Kiselevič (C), A. Romanov, Mironov – Švec-Rogovoj, Zernov, Golyšev (A) – K. Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Děnisenko, A. Galimov, Mamin – Kudrjavcev, Kajumov, Porjadin – Igumnov.

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.