Florbalisté Mladé Boleslavi opět ovládli základní část superligy

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli počtvrté za sebou základní část superligy. Úřadující vicemistr vyhrál ve 22. kole v Chomutově nad nováčkem Black Angels 9:2 a zajistil si triumf už čtyři zápasy před koncem. Na druhé místo se posunul po výhře na hřišti FBC Ostrava 9:5 Chodov, který ztrácí na lídra 13 bodů.

Zleva Petr Krzyžanek, Jakub Bína a Jakub Gruber z Mladé Boleslavi se radují z gólu.

Třetí Vítkovice, které mají pondělní duel se Spartou k dobru, mohou sice Mladou Boleslav ještě bodově dostihnout, ale mají horší bilanci ze vzájemných zápasů.

Celkově Mladá Boleslav ovládla dlouhodobou část popáté v historii. Poprvé se to Středočechům povedlo v ročníku 2014/15. Mají tak výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále i případné semifinále a pokaždé si mohou volit jako první soupeře.

Utkání proti předposledním Black Angels rozhodla Mladá Boleslav mezi 10. a 19. minutou, kdy získala vedení 5:0. "Myslím, že jsme k zápasu po dlouhé pauze přistoupili zodpovědně. Po rychlém vedení 5:0 nás to ve druhé třetině uspokojilo," řekl kouč Mladé Boleslavi Petr Novotný.

"Výsledek vypadá hůř, než jaká byla realita. Boleslav má nesmírně zkušený a kvalitní tým, což se projevilo tím, že nás za osmiminutový výpadek potrestali pěti góly. Zbytek zápasu jsme hráli důstojnou a vyrovnanou roli," prohlásil asistent trenéra Black Angels Petr Pajer.

Hráči FBC Ostrava s novými posilami v útoku - Polákem Wojciechem Malajkou a Fine Panuem Kotilainenem na favorizovaný Chodov nestačili. "V uplynulém období bez zápasu jsme velmi dobře pracovali a dnes jsme to prodali. Přijeli jsme se zdravým respektem a na začátku to bylo vidět, pak jsme se uvolnili a především v prvních dvou třetinách hráli pěkný florbal," uvedl trenér Chodova David Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 22. kolo:
FBC Ostrava - Chodov 5:9 (1:4, 1:4, 3:1)
Branky: 48. a 53. J. Bauer, 8. Sládek, 28. Lipový, 58. Malajka - 23. a 29. J. Koutný, 15. Maxa, 15. M. Krbec, 17. Sýkora, 19. Vošta, 30. Ondrušek, 33. Mikeš, 57. M. Vávra.
FBC Liberec - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6 v prodl. (2:2, 2:1, 2:3 - 1:0)
Branky: 7., 40. a 65. Valeš, 29. J. Kopecký, 12. Hejduk, 53. Dlesk, 57. Lhota - 43. a 52. Skřivánek, 11. a 53. J. Svoboda, 7. O. Stuchlík, 32. L. Gregor.
Black Angels - Mladá Boleslav 2:9 (0:5, 1:1, 1:3)
Branky: 23. Jaroš, 46. Boček - 10. a 19. M. Tichý, 39. a 57. Curney, 11. Natov, 16. Tokoš, 17. Komárek, 54. Tadeáš Chroust, 60. Suchánek.
Panthers Otrokovice - FBC Česká Lípa 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 7. Petřík, 42. Kvapil, 54. Koláčný - 14. Spilka, 16. Štěrba, 27. P. Novotný z tr. střílení, 62. Ekl.