130 let

Lidovky.cz

Sport

Útočník Dominik Kubalík překonal v NHL Davida Ritticha. foto: AP/Jason Franson

New York - Útočník Dominik Kubalík překonal v NHL Davida Ritticha a ke gólu přidal i asistenci, čímž pomohl Chicagu k výhře 8:4 v Calgary. Český brankář byl ve 26. minutě za stavu 2:4 střídán. Pavel Francouz se postavil po zranění Philippa Grubauera na začátku třetí třetiny do branky Colorada, které v utkání pod širým nebem podlehlo Los Angeles 1:3. David Pastrňák zpečetil 42. gólem výhru Bostonu 4:1 nad Detroitem.
  7:36aktualizováno  11:47

Kubalík asistoval u první branky zápasu, kterou dal z přečíslení Jonathan Toews, a záhy se zapsal i mezi střelce. Český útočník se uvolnil před brankou a přihrávku Toewse od zadního mantinelu poslal pohotově za záda Ritticha. Plzeňský rodák tím dostal Chicago v desáté minutě do vedení 2:1 a 23. trefou sezony si upevnil vedení v tabulce střelců mezi nováčky, ve které má náskok pěti gólů před Victorem Olofssonem z Buffala.

Faksa po více než měsíci skóroval v NHL, Zacha přihrál na dvě branky

Calgary na Kubalíkův gól rychle odpovědělo, když se podruhé v zápase prosadil Sam Bennett. Chicago ale dvěma slepenými trefami v rozmezí 64 sekund vyhnalo Ritticha z branky. Český brankář si připsal jedenáct zákroků a inkasoval čtyřikrát ve druhém utkání za sebou.

Obránce Colorada Ian Cole se snažil zastavit průnik Austina Wagnera a zadkem srazil svého spoluhráče Grubauera k ledu. Otřesený gólman přenechal své místo Francouzovi ve 43. minutě za stavu 1:1. Zápas rozhodl v čase 59:05 střelou z mezikruží Tyler Toffoli, který následně při hře bez brankář zkompletoval hattrick. Na straně vítězů si utkání pod širým nebem zahrál i Martin Frk.

Pastrňák dovršil v 54. minutě výsledek a po krásném průniku Brada Marchanda zamířil do odkryté branky. Třiadvacetiletý rodák z Havířova si díky tomu vytvořil nový osobní rekord s 82 kanadskými body v jednom ročníku. Český útočník má na kontě 42 zásahů a v tabulce střelců se o vedení dělí s Austonem Matthewsem, který v sobotním programu NHL pomohl jedním gólem k výhře Toronta 4:2 v Ottawě.

Výsledky NHL:

Boston - Detroit 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky: 29. McAvoy, 30. Bergeron, 33. Coyle, 54. PASTRŇÁK - 4. Helm. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. McAvoy, 3. T. Rask (všichni Boston).

St. Louis - Nashville 3:4 (0:2, 3:1, 0:1)

Branky: 25. Sanford, 27. Schwartz, 31. Kyrou - 7. Arvidsson, 13. Duchene, 25. Turris, 44. Mikael Granlund. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Duchene (oba Nashville), 3. Schwartz (St. Louis).

Tampa Bay - Philadelphia 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)

Branky: 4. Killorn, 15. Paquette, 23. Verhaeghe, 53. B. Point, 60. Kučerov - 29. Provorov, 56. J. van Riemsdyk, 57. Giroux. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos, 3. B. Point (všichni Tampa Bay).

Florida - Edmonton 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)

Branky: 49. Huberdeau - 16. A. Larsson, 41. Draisaitl, 59. Nurse, 60. Yamamoto. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 069. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Huberdeau (Florida).

Minnesota - San Jose 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 44. Gambrell, 60. M. Karlsson. Střely na branku: 39:21. Diváci: 18 611. Hvězdy zápasu: 1. M. Jones (San Jose), 2. Eriksson Ek, 3. Brodin (oba Minnesota).

Montreal - Dallas 3:4 v prodl. (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky: 2. Armia, 24. Weal, 27. Cousins - 36. a 63. Seguin, 30. Janmark, 50. Comeau. Střely na branku: 32:26. Diváci: 21 302. Hvězdy zápasu: 1. Seguin (Dallas), 2. Weal, 3. Suzuki (oba Montreal).

Ottawa - Toronto 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 37. C. Brown, 50. Goloubef - 5. Matthews, 22. Muzzin, 32. W. Nylander, 59. Marner. Střely na branku 27:31. Diváci: 18 544. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Campbell (oba Toronto), 3. C. Anderson (Ottawa).

Colorado - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) - hráno na U.S. Air Force Academy Falcon Stadium v Colorado Springs

Branky: 40. Girardi - 15., 60. a 60. Toffoli. Střely na branku: 33:23. PAVEL FRANCOUZ odchytal za Colorado 16:56 minut, inkasoval jeden gól ze sedmi střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta. Diváci: 43 574. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Quick (oba Los Angeles), 3. Girard (Colorado).

Calgary - Chicago 4:8 (2:2, 1:4, 1:2)

Branky: 3. a 13. S. Bennett, 31. a 55. E. Lindholm - 26. a 39. A. Nylander, 1. J. Toews (KUBALÍK), 10. KUBALÍK, 25. Saad, 38. DeBrincat, 57. P. Kane, 59. Dach. Střely na branku: 42:28. DAVID RITTICH odchytal za Calgary 25:23 minut, inkasoval čtyři branky z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 73,33 procenta. Diváci: 19 231. Hvězdy zápasu: 1. A. Nylander (Chicago), 2. S. Bennett (Calgary), 3. P. Kane (Chicago).

Arizona - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 28. Dvorak, 46. Kessel, 60. Crouse - 38. Hagelin. Střely na branku: 30:37. Diváci: 17 139. Hvězdy zápasu: 1. Raanta, 2. Dvorak, 3. Kessel (všichni Arizona).

Vegas - NY Islanders 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 40. R. Smith. Střely na branku: 43:19. Diváci: 18 444. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. M. Fleury, 3. Theodore (všichni Vegas).