Golberg v Östersundu vyhrál podruhé v sezoně, Novák byl osmadvacátý

Östersund
Aktualizováno

Norský běžec na lyžích Paal Golberg vyhrál nedělní stíhací závod klasickou technikou v Östersundu a připsal si druhé vítězství v sezoně Světového poháru. Jediný český reprezentant na startu Michal Novák obsadil v pokračování skandinávské Ski Tour 28. místo se ztrátou dvou minut a 37 sekund. Norka Therese Johaugová potvrdila dominanci mezi běžkyněmi na lyžích a vyhrála i stíhací závod. Kateřině Janatové patří 58. místo.

Norský běžec na lyžích Paal Golberg (vlevo) vyhrál stíhací závod klasickou technikou v Östersundu.

Golberg zvládl 15 kilometrů dlouhou trať v čase 34:50,8 a vyhrál s náskokem tří desetin před vedoucím závodníkem průběžného pořadí Rusem Alexanderem Bolšunovem. Devětadvacetiletý norský lyžař navázal na týden starý triumf ze sprintu ve Falunu, kde ukončil čtyřleté čekání na vítězství. Celkem v seriálu ovládl šest závodů.

Johaugová startovala s náskokem 46 sekund a v cíli měla k dobru téměř minutu. Ve Švédsku oslavila již patnácté vítězství v sezoně. K překonání rekordu jí chybí už jen čtyři triumfy. Johaugová v sezoně 2015/16 a o čtyři roky dříve i Marit Björgenová dokázaly v jednom ročníku SP triumfovat devatenáctkrát.

Janatová, jež při absenci nemocné Kateřiny Razýmové i Petry Novákové byla jedinou Češkou na startu, si pohoršila oproti 37. startovní pozici na osmapadesátou.