SESTŘIH: Opava - Plzeň 0:3. Guľa začal vítězně, dvakrát pálil Beauguel

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Plzně na úvod jarní části první ligy zvítězili v Opavě 3:0 a prožili úspěšnou soutěžní premiéru pod novým slovenským trenérem Adriánem Guľou. Favorit rozhodl zápas 21. kola až po změně stran, kdy se mezi 57. a 63. minutou dvakrát trefil Jean-David Beauguel a pojistku přidal v nastavení střídající Jan Kopic. Viktoria si upevnila druhé místo v tabulce, Opava v lize prohrála potřetí za sebou a patří jí předposlední patnáctá příčka.

Aktivněji překvapivě začali domácí. Hned v úvodní minutě napálil míč ze vzduchu Řezníček a jeho rána skončila těsně vedle levé tyče. Západočeši sice v následujících minutách drželi balon, ale žádnou zajímavou šanci si nevytvořili.

Na opačné straně se ve 27. minutě povedeným průnikem prezentoval Dordič, poslal míč před bránu a po odkopu hostujících zadáku pálil z druhé vlny těsně vedle Hnaníček. Hned několik příležitostí měla Opava po přímém kopu Zavadila. Texl vrátil míč před bránu a dorážející Žídek napálil gólmana Hrušku.

V závěru první půle mohla jít do vedení také Plzeň. Beauguelovu ránu z otočky však zblokoval Hnaníček a po Řezníkově kopu přes hlavu zastavila míč vnější část tyče.

SESTŘIH: Opava - Plzeň 0:3. Povedená Guľova premiéra, dvěma góly řádil Beauguel

Hosté se proti obětavě bojujícím Slezanům prosadili až po změně stran. V 57. minutě Kalvach poslal ostrý centr do vápna na Beauguela, kterého neuhlídal mladý opavský stoper Rychlý, a plzeňský útočník hlavou v těžké pozici umístil balon k pravé tyči.

Uběhlo jen šest minut a Beauguel přidal druhý zásah. Tentokrát ho našel po brejku z levé strany centrem Kovařík a urostlý útočník Viktorie hlavičkou nasměroval míč pod břevno.

Opava pak měla několik náznaků šancí, ale zdramatizovat zápas už nedokázala. Naopak v druhé minutě nastavení se favorit prosadil potřetí. Kalvachovu ránu Fendrich vytěsnil jen před sebe a dorážející Kopic v klidu doklepl míč do sítě.

Domácí:

Hosté: 57. Beauguel, 63. Beauguel, 90+2. J. Kopic

Domácí: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hnaníček, Žídek (C) – Zavadil, Jan Řezníček – Dordić, Texl (68. Mondek), Zapalač (68. Juřena) – Železník (82. Schaffartzik).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Hloušek (81. J. Kopic) – Bucha, Kalvach, Hořava – Kayamba (59. Mihálik), Beauguel (89. Chorý), J. Kovařík.

Odemknout video

Opava - Plzeň: Kovařík našel Beauguela, ten se nemýlil ani podruhé, 0:2!

Opava - Plzeň: Beauguel se skvěle položil do Kalvachova centru a Viktoria vede 1:0!

Opava - Plzeň: Řezníkovy nůžky se otřely o Fendrichovu tyč!

Opava - Plzeň: Žídkova rána nadělala Hruškovi plno práce

Opava - Plzeň: Hloušek odvracel z brankové čáry! Hnaníčkova rána skončila těsně vedle

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905