130 let

Lidovky.cz

Sport

Dočekal rozhodl derby, Vítkovice vyhrály na ledě Třince těsně 3:2

Vítkovický Alexandre Mallet, střelec vyrovnavacího gólu na 1:1, se raduje s Ondřejem Romanem. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Aktualizováno
Třinec (Frýdecko-Místecko) - Hokejisté Vítkovic zvítězili ve 46. kole extraligovém kole na ledě Třince 3:2 a v boji o záchranu si připsaly šestou výhru z posledních osmi zápasů. Hosté v derby dvakrát prohrávali, vyrovnali ale v závěru první i druhé třetiny. Zápas rozhodl v 50. minutě ze sólového úniku Martin Dočekal, který skóroval po pěti měsících.
  18:35aktualizováno  19:22

Třinec postrádal elitního útočníka Wolského, který se podle slov trenéra Václava Varadi potýkal už před minulým utkáním se zdravotním problémem v horní části těla. Domácí gólman Jakub Štěpánek nastoupil poprvé proti Vítkovicím, za které v sezoně 2006/07 debutoval v extralize a později s nimi získal i stříbro.

Třinecký Matěj Stránský v souboji s vítkovickým Robertem Černým (22).
Třinecký Aron Chmielewski (8) překonává vítkovického brankáře Daniela Dolejše,...

Třinec přežil v úvodu gólovou šanci Šišovského a v osmé minutě udeřil. K osamocenému Chmielewskému se k levé tyčce trochu se štěstím odrazil puk a šancí nepohrdl. Vítkovičtí zahrozili v oslabení. Po špatné přihrávce Vrány se dostal do úniku Mallet, ale minul branku. Stejný hráč si spravil náladu v závěru třetiny, kdy před brankou zachoval chladnou hlavu, poslal Štěpánka na druhou stranu a skóroval do prázdné.

Na začátku prostřední části se před Dolejšem zjevil Marcinko, ale trefil jen beton. Aktivnější Třinec šel přesto do vedení, v přesilové hře se trefil po vyhraném vhazování od modré čáry Doudera. Hostujícímu mužstvu však opět vyšel závěr třetiny a Schleissova střela z pravého kruhu k bližší tyči prošla až za Štěpánkova záda.

Třinec se ve třetí třetině tlačil dopředu, jenže do vyložené šance se nedostal. Navíc v 50. minutě ujel domácím Dočekal, který uspěl střelou mezi betony. Vítkovický útočník skóroval poprvé od úvodního kola a po 32 utkáních bez gólu. Domácí se ve zbytku zápasu včetně více než minutové hry bez brankáře na nic extra nezmohli.

Výsledky 46. kola extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Chmielewski (Marcinko, M. Stránský), 34. M. Doudera (Hrňa, M. Kovařčík) - 20. Mallet (Lakatoš), 38. Schleiss (J. Hruška, Štencel), 50. Dočekal (T. Kubalík, Štencel). Rozhodčí: Lacina, Stano (SR) - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno).

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 33. Mahbod (M. Hanzl, Jarůšek), 37. Trávníček (Jurčík, Janus) - 38. D. Šťastný (R. Zohorna), 60. R. Zohorna (Jeglič, Ševc), rozhodující sam. nájezd J. Stránský. Rozhodčí: Hodek, Sýkora - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5145.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Bulíř (Šmíd, Birner), 20. Birner (Šmíd), 37. L. Hudáček (Birner, Lenc), 39. L. Hudáček (Knot), 49. Lenc (Bulíř, L. Hudáček) - 3. P. Machač (Barinka, Redlich), 12. Austin (O'Donnell, Melka), 35. Stach (O'Donnell), 51. O'Donnell (Austin, Vampola). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kajínek, Špůr. Vyloučení: 8:6. Využití: 4:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kudrna (Vitouch, Blain), 17. Dvořáček, 29. Buchtele (Forman, Pech), 30. T. Dvořák (V. Růžička, Košťálek), 39. Dvořáček (Kudrna), 52. Sukeľ (Košťálek) - 20. Černoch, 36. Vondráček (Koblasa, Černoch), 40. Šafář (Bednář). Rozhodčí: Horák, Pešina - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. Diváci: 15 077.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Vráblík (Rob, Gulaš), 27. Rob (Jánošík, Mertl), 37. Kantner (Přikryl, Pour). Rozhodčí: Bejček, R. Svoboda - Malý, Pešek. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 5744.

HC Dynamo Pardubice - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Zacharčuk (Tybor, J. Kolář), 20. Poulíček (Vondrka, J. Kolář), 52. Tybor (Vondrka, J. Kolář) - 24. Buchta (Dufek, Kubiš), 37. Claireaux (Dufek). Rozhodčí: Jeřábek, Veselý - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7435.