BBV po 25 letech

Motor vytvořil bodový rekord první ligy. Stylově osmigólovou kanonádou

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice vyhráli ve 21. kole nadstavby první hokejové ligy v Ostravě nad Porubou 8:1 a vytvořili se 135 body nový rekord soutěže. Druhé místo za jistým vítězem dlouhodobé části si upevnil Přerov, který vyhrál na ledě třetího Vsetína 3:2 a unikl mu na rozdíl 13 bodů.

Radost hokejistů Českých Budějovic
zdroj: ckmotorsport.cz

České Budějovice vyhrály podesáté za sebou a v 51. utkání sezony vylepšili vlastní rekordní zápis ze sezony 2004/05, kdy dosáhly na 134 bodů z 52 duelů základní části. V tomto ročníku mohou bilanci vylepšit ještě v dalších sedmi zápasech.

Jihočeši díky dvěma využitým přesilovkám, které proměnili Zdeněk Doležal a Matouš Venkrbec, vedli v polovině úvodní třetiny už 2:0. Ve druhé části se prosadil jen Conor Allen, ale závěrečné dějství Motor ovládl a Poruba snížila až za stavu 0:6.

Čtyřmi body za gól a tři asistence přispěl ke kanonádě Zdeněk Doležal. Poruba nenavázala na sobotní výhru v Havířově 6:2 a prohrála třetí ze čtyř zápasů pod trenérem Františkem Výborným, který nahradil Miloše Holaně.

Přerov bodoval podeváté za sebou a z toho posedmé vyhrál. Na Lapači vedl ve 13. minutě už 2:0. Nejdříve se prosadil Darek Hejcman a potom využil přesilovou hru pět proti třem Roman Pšurný.

Ve 32. minutě sice snížil Vlastimil Dostálek, ale za 36 sekund vrátil hostům dvoubrankové vedení Jakub Navrátil. Vsetín už jen v 55. minutě zkorigoval stav v přesilové hře díky Romanu Vlachovi a prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Šanci posunout se před Vsetín promarnila Slavia, která podlehla doma Litoměřicím 3:4 a po sérii osmi výher si připsala druhou prohru z uplynulých třech utkání. Hostující Stadion po osmi porážkách v řadě slavil druhou výhru za sebou.

Slavia sice po 65 sekundách hry vedla po gólu Šimona Jelínka, ještě v úvodním dějství ale otočili stav Jan Strejček a Martin Kadlec. V polovině utkání vyrovnal Daniel Vrdlovec, ale ve 47. minutě vrátil Litoměřicím vedení v přesilové hře Daniel Voženílek. V čase 59:23 pojistil náskok při power-play Matěj Beran a Slavia už jen pět sekund před koncem snížila.

Po sérii sedmi porážek zabral Chomutov, který vyhrál doma nad Havířovem 3:1 a posunul se na čtvrté místo před Slavii. Už po 20 sekundách dostal Piráty do vedení Petr Stloukal a ve 13. minutě zvýšil v přesilové hře Martin Šagát. Ve druhém dějství nejdříve upravil Nicolas Hlava na 3:0. Ještě před polovinou utkání snížil ve vlastním oslabení Jakub Kotala, ale Piráti už dvoubrankový náskok uhájili.

V boji o předkolo drží pevně deváté místo Jihlava, která vyhrála na ledě posledního Sokolova 6:2 a má osmibodový náskok před nově desátou Třebíčí. Horácká Slavia rozdrtila Kadaň 11:1 a dostala se o dva body před Frýdek-Místek, který se představí až v úterý v Benátkách nad Jizerou.

21. kolo nadstavby první ligy - o pořadí v play-off:

Vsetín - Přerov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky: 32. Dostálek, 55. R. Vlach - 8. Hejcman, 13. R. Pšurný, 33. Navrátil. Rozhodčí: Souček, Jaroš - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2920.

Poruba - Motor České Budějovice 1:8 (0:2, 0:1, 1:5)

Branky: 49. Kanko - 45. a 49. Raška, 3. Z. Doležal, 11. Venkrbec, 35. Allen, 42. Prokeš, 45. J. Kloz, 60. Michnáč. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 659.

Chomutov - Havířov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 1. Stloukal, 13. Šagát, 25. Hlava - 28. Kotala. Rozhodčí: Grech, Barek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:3, navíc Žovinec (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1812.

Slavia Praha - Litoměřice 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky: 2. Š. Jelínek, 30. Vrdlovec, 60. Kohút - 5. Strejček, 20. M. Kadlec, 47. Daniel Voženílek, 60. M. Beran. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:10, navíc Šteiner 5 min. a do konce utkání, P. Hořava 10 min. - Havelka 5 min. a do konce utkání, M. Kadlec 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 667.