Ú s t í n/L. - V příštím domácím utkání se Slovan utká s dalším z adeptů na postup do předkola play off a to s Frýdkem Místkem. V minulém zápase se ústeckým hráčům podařilo protrhnout devíti zápasovou sérii bez výhry. Podaří se jim přidat další vítězství? To se dozvíte ve středu 19.2. v 18.00.

HC Frýdek Místek

Slezané se v poslední době potýkají s dobrou formou. V posledních deseti zápasech dokázali vyhrát sedmkrát a na pozice zaručující play off ztrácí pouhé dva body. Poslední zápas odehráli nedávno proti Třebíči, na kterou ale nestačili a podlehli ji 2:3. S ústeckým celkem se Frýdek Místek potkal v této sezóně pětkrát s bilancí tří výher a dvou porážek. Mezi těmito soupeři platí pravidlo, že kdo hraje doma, ten zvítězí. Ve všech dosavadních 5 utkáních vyhrál vždy domácí tým.

17.2. Ústí nad Labem - Prostějov 4:1

Nejproduktivnějším hráčem hostujícího týmu je Petr Kafka, který si připsal ve 47 zápasech 53 bodů (15+38). Nejlepším střelcem je Vojtěch Tomi, který vstřelil 17 gólů.

Poslední vzájemný zápas

Poslední vzájemný zápas těchto dvou týmů se odehrál před necelým měsícem. Do tohoto zápasu vstoupili lépe domácí z Frýdku, které ke konci první třetiny dostal do vedení Motloch. Tento stav trval až do 28.minuty, kdy se o vyrovnaní postaral Severa. O 5 minut později přišla pro ústecké sprcha dvou gólů během třiceti sekund, nejdřív domácí dostal do vedení Klimša a 30 sekund na to zvýšil Tomi. Slovanu se pak ještě před koncem periody podařilo snížit zásluhou Jelínka. Chvíli po začátku třetí třetiny bylo vyrovnáno, když se trefil Kordule, ale to bylo od ústeckého celku vše. 4 minuty před koncem zmrazil hosty Kofroň, který dokázal v oslabení vstřelit rozhodující gól pro Slezany. Poté přidal ještě pojistku na konečných 5:3 do prázdné branky Tomi.

Branky a nahrávky: 14. Motloch (Novotný, Stuchlík), 33. Klimša (Martynek, M. Adámek), 33. Tomi (M. Adámek, Kafka), 57. Kofroň (Kafka, M. Adámek), 60. Tomi (Kafka) – 28. Severa (O. Bláha, Volráb), 38. Jelínek (Maršoun, Zukal), 43. Kordule (Jelínek, Hes). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Lukš, Zídek. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 37:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 5:3.

HC Frýdek Místek: Suchánek – M. Adámek, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek – Tomi, Klimša, Kafka (A) – Mikulík, Kaukič (C), Kofroň – Martynek, Przybyla (A), Szturc – Stuchlík, Novotný, Motloch – D. Stránský.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl – Müller, Smetana (C), Vl. Brož (A), Mareš, Steinocher, Hes – Kružík (A), Pšenička, O. Bláha – J. Havel, Vildumetz, Filip – Jelínek, Kordule, Krliš – Grim.