Havířov - Č. Budějovice 2:4Jihočeši znovu kralovali, první ligu ovládají o neuvěřitelných 38 bodů. Slavia padla s Chomutovem

Praha

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli ve 22. kole nadstavby první ligy v Havířově 4:2 a zvýšili náskok v čele už na 38 bodů. Druhý Přerov utrpěl na ledě Poruby debakl 1:8. Třetí pozici si upevnil Vsetín díky vítězství nad Litoměřicemi 6:4 a v přímém souboji o čtvrtou pozici vyhrál Chomutov v Praze nad Slavii 4:3.

České Budějovice vyhrály pojedenácté v řadě, sedmý Havířov naopak potřetí za sebou nebodoval. V polovině úvodního dějství sice domácí dostal do vedení v přesilové hře Lukáš Bednář, ale v 38. minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Albert Michnáč.

V čase 42:49 opět Havířovu nevyšla přesilovka a Matouš Venkrbec otočil stav. V 48. minutě zvýšil v početní výhodě Jan Veselý a za 75 sekund dal čtvrtý gól Lukáš Endál. Za domácí zkorigoval stav ve výhodě čtyř proti třem Jan Maruna.

Výborný se dočkal druhé výhry

Teprve druhou výhru v pátém zápase pod novým trenérem Františkem Výborným si připsala Poruba a proti Přerovu si spravila chuť po pondělním domácím debaklu s Českými Budějovicemi 1:8. Dvěma góly a asistencí se na kanonádě podílel Jan Káňa, Tomáš Jáchym nasbíral čtyři asistence.

Vsetín zabral po dvou prohrách, Přerovu se přiblížil na deset bodů a Chomutovu unikl o bod. Čtyřmi body za gól a tři přihrávky zazářil proti Litoměřicím Roman Vlach. Po dvou brankách a jedné asistenci si připsali David Březina a Sebastian Gorčík.

Slavia nastačila na Chomutov

Duel v Edenu byl plný obratů. Hostující Piráti vedli už ve čtvrté minutě díky gólům Tomáše Pituleho a Filipa Suchého 2:0. Slavia ještě v úvodním dějství díky Jiřímu Doležalovi a Tadeáši Hejdovi ztrátu smazala a v 25. minutě otočil stav Marek Ryzák.

V závěrečném dějství ale Chomutov obrátil výsledek díky Romanu Chloubovi a exslávistovi Martinu Šagátovi, který rozhodl v čase 54:25 v přesilovce.

Třebíči stačila jediná branka

V boji o předkolo si upevnila desátou pozici Třebíč, která vyhrála v Benátkách nad Jizerou 1:0. V úvodu třetí třetiny skóroval Ladislav Bittner a druhým čistým kontem v sezoně přispěl k výhře Pavel Jekel.

Třebíč má už pětibodový náskok před Frýdkem-Místkem, který podlehl Ústí nad Labem 2:3. O bod za něj se přiblížil dvanáctý Prostějov díky vítězství v Sokolově 5:3.

2. kolo nadstavby první hokejové ligy:
O pořadí v play off:
Havířov - Motor České Budějovice 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)
Branky: 11. L. Bednář, 55. Maruna - 38. Michnáč, 43. Venkrbec, 48. J. Veselý, 49. Endál. Rozhodčí: Obadal, Dědek - Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 7:8, navíc Allen (Č. Budějovice) 2x 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 973.
Poruba - Přerov 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)
Branky: 36. a 43. J. Káňa, 11. M. Špaček, 15. Sikora, 33. Gřeš, 42. Kanko, 47. Toman, 60. Slavík - 14. R. Pšurný. Rozhodčí: Kašík, Vrba - Bartek, Dohnal. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Diváci: 602.
Vsetín - Litoměřice 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky: 11. a 25. Březina, 16. a 57. Gorčík, 30. R. Vlach, 34. D. Tůma - 20. a 54. Korkiakoski, 22. D. Sklenář, 56. Marcel. Rozhodčí: Cabák, Pilný -Lukš, Konvička. Vyloučení: 8:5, navíc Dudáš 10 min. - Daniel Voženílek 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2410.
Slavia Praha - Chomutov 3:4 (2:2, 1:0, 0:2)
Branky: 18. J. Doležal, 20. Hejda, 25. Ryzák - 1. Pitule, 4. F. Suchý, 47. Chlouba, 55. Šagát. Rozhodčí: Hucl, Sýkora - Kotlík, Sedláček. Vyloučení: 4:5, navíc Kohút 10 min., Všetečka (oba Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 640.
O účast v předkole play off:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 42. Bittner. Rozhodčí: Kostourek, Veselý - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 200.
Ústí nad Labem - Frýdek-Místek 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Krliš, 15. P. Svoboda, 33. Severa - 21. Hladonik, 47. Martynek. Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Bohuněk, Pechánek. Vyloučení: 3:0, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 517.
Sokolov - Prostějov 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky: 8. Berčík, 46. Osmík, 46. Švec - 5., 11. a 49. Nouza, 10. Hrníčko, 60. Husa. Rozhodčí: Grech, Jaroš - Šimánek, Horažďovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 473.