Ludogorec - Inter 0:2Vrba v pohárech začal prohrou. Vaclíkova Sevilla stihla vyrovnat

pan, vapČTKSport.cz
Aktualizováno

Fotbalisté Ludogorce Razgrad s českým trenérem Pavlem Vrbou podlehli v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy Interu Milán 0:2. Sevilla začala v bráně s Tomášem Vaclíkem boj o postup s Kluží (1:1) a Bruggy, jejichž dres obléká Michael Krmenčík (nicméně tentokrát nebyl ani na lavičce), vyzvaly slavný Manchester United (1:1). Loňský finalista Arsenal zvítězil na hřišti Olympiakosu Pireus 1:0. Odvety se hrají za týden.

Kouč Razgradu Pavel Vrba při utkání s Interem Milán.

Fotogalerie

Šestapadesátiletý Vrba si na lavičce bulharského celku odbyl pohárovou premiéru. Jeho protějšek Antonio Conte oproti nedělnímu ligovém duelu na hřišti Lazia Řím provedl v sestavě sedm změn. Od začátku nastoupil i dánský záložník Christian Eriksen a byl to on, kdo v 71. minutě střelou z vápna rozhodl o výhře "Nerazzurri". Vzápětí lednová posila z Tottenhamu orazítkovala břevno. Pojistku přidal v páté minutě nastavení z penalty Romelu Lukaku.

Osminásobní bulharští šampioni ve druhém utkání pod Vrbou nenavázali na nedělní ligový triumf 6:0 nad Botevem Vraca. "Výsledek mě mrzí, ale je třeba uznat, že Inter má skvělé mužstvo. V posledních dvaceti minutách jsme nehráli tak, jak jsme chtěli, a Inter nás potrestal. Na San Siru to bude složité, těžší než doma. Dáme do toho maximum," řekl Vrba na tiskové konferenci.

Rumunskou Kluž poslal do vedení téměř po hodině hry Ciprian Deac z penalty za ruku po zásahu videorozhodčího, který nově dohlíží na všechny zápasy EL. Vaclík sice směr střely k tyči vystihl, byl na ni ale krátký. V 82. minutě vyrovnal En Nesyri a andaluský celek nevyhrál už v pátém soutěžním zápase po sobě.

O výhře Arsenalu rozhodl v Řecku v 81. minutě Alexandre Lacazette. "Kanonýři" nenašli přemožitele v devátém soutěžním souboji v řadě.

Frankfurt díky hattricku Daičiho Kamady porazil Salcburk 4:1. Záložník Kamada se dvakrát prosadil v první půli střelou z šestnáctky, hattrick završil po změně stran gólem hlavou. Třiadvacetiletý fotbalista nastřílel v evropských pohárech hattrick jako druhý Japonec. Prvním byl právě v dresu Salcburku v listopadu 2018 současný útočník Liverpoolu Takumi Minamino. Další trefu Eintrachtu přidal Filip Kostič, rakouský soupeř snížil z penalty.

Druhým autorem hattricku se v dnešním programu stal Diogo Jota. Portugalský útočník pomohl Wolverhamptonu k jasné výhře 4:0 nad posledním celkem španělské ligy Espaňolem Barcelona. Velký krok k postupu do osmifinále udělala také Basilej díky výhře 3:0 na hřišti APOELu Nikósie.

Bruggy bez Michaela Krmenčíka remizovaly s Manchesterem United 1:1. Bývalý hráč Plzně nebyl na utkání nominován. Belgický celek poslal do vedení po čtvrthodině hry Emmanuel Dennis, vyrovnání zařídil v 36. minutě Anthony Martial. Další belgické mužstvo Genk si ze stadionu AS Řím odvezlo prohru 0:1.

Stejným poměrem jako v Bruggách skončily také duely mezi Alkmaarem a LASKem Linec a FC Kodaň s Celticem Glasgow. Jiný celek ze skotské metropole Rangers doma porazil Bragu 3:2, přestože po necelé hodině prohrával 0:2. Tým trenéra Stevena Gerrarda otočil duel v rozmezí 67. až 82. minuty, dvakrát se trefil Ianis Hagi.

Další portugalský tým Sporting Lisabon si poradil s istanbulským celkem Basaksehirem 3:1. Městský rival Sportingu Benfica prohrála na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Nedařilo se ani Portu, které podlehlo Leverkusenu na jeho hřišti 1:2. Getafe zdolalo Ajax Amsterodam 2:0 a Wolfsburg si po obratu poradil s Malmö 2:1.