SESTŘIH: Liberec porazil Bohemians 3:1. Vítězství řídili Kuchta s Marou

0
Video se připravuje ...
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Liberce navázali na výhru na Spartě a na domácím hřišti ve 22. kole FORTUNA:LIGY porazili Bohemians 3:1. Severočechy poslal z penalty do vedení Kamso Mara. O brzké vyrovnání se postaral Jakub Nečas, ale první půlku po gólu Jana Kuchty po přesné přihrávce Mary přece jen ovládli domácí. Kuchta se na začátku druhého dějství trefil podruhé a stanovil konečné skóre zápasu.

Liberec začal aktivně a po čtvrthodině otevřel skóre. Hostující brankář Le Giang při snaze odvrátit vysoký nákop od Baluty nešikovně zasáhl do hlavy domácího Kuchtu a Mara s přehledem proměnil penaltu střelou pod břevno.

"Dali jsme rychlou branku z penalty, myslím, že to byla chyba gólmana. Ale musím pochválit i Kuchtu, který šel důsledně za balonem," řekl na tiskové konferenci liberecký trenér Pavel Hoftych.

SESTŘIH: Liberec - Bohemians 3:1. Liberec slaví další výhru, dva góly dal Kuchta

V 26. minutě mohl po chybě obrany Bohemians zvýšit Kuchta, ale Le Gianga nepřekonal a Pražané poté z první šance srovnali. Po zpětné přihrávce se z hranice malého vápna prosadil pohotový Nečas a trefil se poprvé v této ligové sezoně.

Domácí si ale brzy vzali vedení zpět. Mara vysunul na hraně ofsajdu nabíhajícího Kuchtu a ten prostřelil Le Gianga. Třiadvacetiletý útočník dal první ligový gól v libereckém dresu. Vzápětí mohl přidat další branku Baluta, ale Le Giang tentokrát zasáhl.

"Myslím, že ve hře jsme nebyli úplně horší. Nesmíme ale udělat takové laciné chyby. Dvakrát jsme Liberec zbytečně pustili do vedení," uvedl trenér Bohemians Luděk Klusáček.

"Soupeř využil naši první chybu a krásně to uklidil na 1:1. Ale my jsme se neustále snažili hrát ofenzivně a do poločasu jsme přidali další branku," dodal Hoftych.

Pět minut po přestávce už Severočeši slavili potřetí. Po přihrávce od Malinského a Bederkově zaváhání se prosadil znovu Kuchta. Domácí útočník dal poprvé v kariéře dva góly v jednom ligovém utkání a oslavil tím čerstvý přestup do Slovanu ze Slavie.

V tu chvíli už začínalo být jasné, že Bohemians nevyhrají ani svůj 18. ligový duel v Liberci. V 58. minutě se hosté marně dožadovali penalty za údajnou ruku, a když už v 80. minutě dostali míč do sítě, odpískal předtím rozhodčí Orel útočný faul. V hektickém závěru se neprosadili ani střídající Mosquera, který posílil "Klokany" v týdnu, a domácí Pešek s Rondičem.

"Viděli jsme minulý týden zápas Bohemky. Hrála velmi dobře a porazila Slavii. Jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce proti z mého pohledu velmi kvalitnímu soupeři," řekl Hoftych, který v minulosti vedl Bohemians.

"Myslím, že Liberec zvládl utkání díky lepší produktivitě. V závěru i přes takovou nějakou herní převahu jsme si vypracovat úplně vyložené šance nedokázali, byly to jen takové nějaké náznaky. Nedotáhli jsme to do konce, díky tomu Liberec vyhrál zaslouženě," doplnil Klusáček, který pro změnu kdysi hrával za Liberec.

Góly

Domácí: 16. Mara, 36. Kuchta, 50. Kuchta

Hosté: 27. Nečas

Sestavy

Domácí: Nguyen – Mikula (C), Chaluš, Karafiát, Hybš – Alibekov (68. Hromada), Mara – Malinský, A. Baluta (87. Beran), Pešek – Kuchta (55. Rondić).

Hosté: P. Le Giang – Köstl, Hůlka, Šmíd, Schumacher – Hronek (72. Bartek), Bederka, Jindřišek (C), Vaníček (79. Mosquera) – Nečas (46. Keita), Puškáč.

Liberec - Bohemians: Šance Mosquery, Nguyen ho vychytal

Liberec - Bohemians: Pešek uháněl na prázdnou bránu, rozhodčí akci zastavili kvůli ofsajdu

Liberec - Bohemians: Keita dopravil míč do sítě, gól ale neplatí
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Bohemians: Hosté reklamovali ruku, sudí Orel ale nechal hru plynout

Liberec - Bohemians: Další krásná akce domácích skončila gólem, Kuchta se trefil na 3:1

Liberec - Bohemians: Le Giang hrdinou okamžiku, konečky prstů poslal míč nad břevno

Liberec - Bohemians: Domácí si berou vedení zpátky, z nádherné akce zakončoval Kuchta, 2:1

Liberec - Bohemians: První nebezpečná šance hostů skončila gólem! Nečas vyrovnal na 1:1

Liberec - Bohemians: Další gólovka domácích! Kuchta nechal vyniknout Le Gianga

Liberec - Bohemians: Šance domácích! Pokus Mary prosvištěl pouze nad břevnem

Liberec - Bohemians: Mara se postavil k pokutovému kopu a proměnil, 1:0

Liberec - Bohemians: Le Giang zbytečně fauloval Kuchtu, sudí Orel nařídil penaltu

Liberec - Bohemians: Baluta jako první vystřelil na bránu, jeho pokus postrádal razanci

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905