Johaugová suverénně ovládla severskou Ski Tour

Trondheim

Norská běžkyně na lyžích Therese Johaugová s naprostou převahou vyhrála stíhací závod na 15 kilometrů klasickou technikou na závěr severské Ski Tour. Vedoucí závodnice Světového poháru dorazila v Trondheimu do cíle s náskokem tří minut a 40 sekund před krajankou Heidi Wengovou, nadvládu domácích závodnic podtrhla třetím místem Ingvild Flugstad Östbergová.

Therese Johaug (archivní foto).

Jednatřicetiletá Johaugová byla ve finále premiérové Ski Tour i při výrazném vstupním náskoku podle očekávání nejrychlejší ženou na trati. Nejvíce se k ní časem přiblížila další Norka Astrid Uhrenholdt Jacobsenová, jež byla o 44,8 sekundy pomalejší a cílem proběhla na pátém místě za Švédkou Ebbou Anderssonovou. Jediná česká účastnice v ženské kategorii Kateřina Janatová Ski Tour plánovaně ukončila po bodovaném 21. místě v úterním sprintu v Aare.

Ve 13:20 odstartuje stíhací závod mužů na dvojnásobné trati, po pěti etapách vede Ski Tour lídr SP Rus Alexandr Bolšunov. Český reprezentant Michal Novák vyrazí do stopy jako 39., za Bolšunovem zaostává o bezmála deset minut.